جزئیات جدید در مورد مسدود شدن گوشی‌های شیائومی

توضیحات تکمیلی در رابطه با مسدود شدن گوشیهای شیائومی در کشورهای تحت تحریم...

همانطور که مطلعید روز گذشته XDA گزارش کرد که در کوبا و سوریه گوشی های شیائومی، چند هفته بعد از خرید غیرفعال شدند که طبق خبرهای روز گذشته این اقدام مربوط به تحریم های امریکا و مکانیسم شیائومی برای جلوگیری از صادرات غیر مجاز گوشی به کشورهای ثانویه است. اما برخلاف گفته برخی رسانه ها و پیج ها، این اتفاق تا به حال در ایران نیافتاده است.

گوشی های مذکور کوبایی و سوری احتمالا از کشورهای اروپایی به کوبا و سوریه وارد شدند و شیائومی در قوانین استفاده از دستگاه هایش برای کشورهای اروپایی به صراحت عنوان کرده است که فروش این دستگاه ها در کشورهای تحت تحریم امریکا یعنی ایران، کوبا، سوریه، سودان، کریمه و کره شمالی ممنوع است. ولی این پاراگراف در قوانین استفاده از دستگاه هایش برای باقی کشورها از جمله هند دیده نمیشود. 

در نتیجه اگر مبدا گوشی اروپا باشد و اگر در کشورهای تحت تحریم فعال شود، شیائومی ان گوشی را مسدود میکند. اما اگر مبدا گوشی باقی کشورها مثلا هند باشد (که عمده گوشیهای موجود در ایران از همین نوع هستند) چنین اتفاقی برای ان گوشی نمیافتد. یکی از راه های فهم این موضوع این است که گوشی رام گلوبال داشته باشد و رامش اروپایی نباشد. 

در همین راستا نیز انجمن واردکنندگان موبایل گفته اند که پیگیری هایشان نشان داده شیائومی قرار نیست برای گوشی های موجود در ایران (اگر مبدا اروپایی نداشته باشند) مسدودیتی اعمال کند. 

علاوه بر این شرکت رایانه همراه کیان که یکی از نمایندگی های شیائومی در ایران است نیز این موضوع را تکرار کرده و گفته مشکلی موبایل کاربران ایرانی را تهدید نمیکند و زمانیکه شیائومی اپدیتی برای رفع مشکل شماره های اضطراری در ایران منتشر میکند، چند روز بعد از ان اقدام به چنین کاری نمی کند. 

در نتیجه اگر گوشی شیائومی یا پوکوی شما مبدا اروپا ندارد و رام گلوبال است، با خیال راحت از ان استفاده کنید.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها