موضوع انتشار تصاویر زندان اوین در حال بررسی است

فیلم های پخش شده از دوربین‌های زندان اوین

موضوع تصاویر زندان اوین در حال بررسی است و هنوز قضیه خیلی روشن نیست فکر می‌کنم تا فردا اطلاع‌رسانی شود. سخنگوی قوه قضاییه هنوز مشخص نشده است، خیلی نیاز به سخنگو نیست ما باید عمل کنیم.

حجم ویدیو: 1.24M | مدت زمان ویدیو: 00:00:21

دستور «اژه‌ای» برای بررسی رفتار ماموران زندان اوین

در پی انتشار اخبار و تصاویری از زندان اوین، محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، دادستان کل کشور را مامور کرد بدون فوت وقت به موضوع این زندان رسیدگی کند.

متن دستور رئیس قوه قضاییه به دادستان کل کشور به شرح زیر است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای منتظری 

دادستان محترم کل کشور 

سلام علیکم

با توجه به اخبار و تصاویر منتشر شده در برخی از رسانه‌ها در خصوص زندان اوین، به جنابعالی ماموریت داده می‌شود بدون فوت وقت، پیرامون موضوع مذکور و رفتار مامورین با زندانی و یا زندانی با زندانی با سرعت و دقت بررسی جامع به عمل آورده و نتیجه را به اینجانب گزارش نمایید. 

 

در مورد فیلم های بیرون آمده از دوربین‌های زندان اوین توضیح بدهید

محمدعلی ابطحی، روحانیِ اصلاح طلب از قوه قضاییه خواست درباره فیلم‌های زندان اوین توضیح دهند.

به گزارش، محمدعلی ابطحی، عضو مجمع روحانیون مبارز در توییتی نوشت:

آقای قوه قضائیه

در مورد فیلم های بیرون آمده از دوربین های زندان اوین توضیح بدهید.

حتما دنبال این هستید که فیلم ها را چه کسی بیرون داده. اوکی دنبالش کنید. به ملت هم بگید.

ولی مهمتر اینکه بگویید چرا این اتفاقات افتاده.

چرا واقعا؟

 

از رفتارهای غیر قابل قبول عذرخواهی می‌کنم

در پی انتشار تصاویری منتسب به وضعیت زندان اوین رئیس سازمان زندان ها رفتارهای مشاهده شده در این تصاویر را غیر قابل قبول خواند و عذرخواهی کرد.

محمد مهدی حاجی محمدی در توئیتر نوشت: درخصوص تصاویر زندان اوین؛ مسئولیت این رفتارهای غیر قابل قبول را پذیرفته و ضمن تعهد به تلاش بر عدم تکرار چنین وقایع تلخ و برخورد جدی با عوامل خاطی؛ از خداوندمتعال، رهبر عزیزمان، ملت بزرگوار و زندانبانان شریف که البته زحماتشان تحت تأثیر این خطاها، نادیده گرفته نخواهد شد،عذرخواهم.

 

وضوع انتشار تصاویر زندان اوین در حال بررسی است 

محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تصاویر منتشر شده از دوربین‌های مداربسته امنیتی زندان اوین گفت: 

این موضوع در حال بررسی است و هنوز قضیه خیلی روشن نیست فکر می‌کنم تا فردا (چهارشنبه) اطلاع رسانی شود.

 

تصاویر زندان ‎اوین نه قابل دفاع است و نه قابل گذشت

توئیت عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان درباره تصاویر ویدیویی دوربین مداربسته زندان اوین: 

برخی از تصاویر زندان ‎اوین نه قابل دفاع است و نه قابل گذشت.

شایسته است ریاست محترم قوه تیمی مجرب  را مامور رسیدگی و نتایج اعلام عمومی شود.

ممکن است همزمان با محاکمه ‎نوری در اروپا سناریویی طرحی شده باشد.

شاید اون تصاویر و ویدئو ها مدیریت شده باشد اما اعلام نتیجه قطعی لازم است.

رئیس سازمان زندان ها با توجه به زیر سوال رفتن شان نظام باید پاسخگو باشد

رئیس کمیسیون قضایی مجلس در واکنش به انتشار کلیپ برخورد نامناسب با محکومان زندان اوین گفت: در صورتی که در بروز این اتفاق قصور یا تقصیری متوجه رئیس سازمان زندان ها باشد، با توجه زیر سوال رفتن شان نظام مقدس جمهوری اسلامی حتما ایشان باید پاسخگو باشد.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی درباره انتشار کلیپی از برخورد نامناسب با محکومان زندان اوین گفت: از آنجا که بنده این روزها درگیر جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس هستم، از جزئیات این ماجرا اطلاع دقیقی ندارم اما در صورتی که در بروز اینگونه اتفاقات، قصور یا تقصیری متوجه رئیس سازمان زندان ها باشد، با توجه زیر سوال رفتن شان نظام مقدس جمهوری اسلامی حتما ایشان باید پاسخگو باشد.

وی افزود: البته در پیگیری این اتفاق باید ارزیابی دقیقی نسبت به ابعاد مختلف آن و همچنین میزان مسئولیتی که متوجه آقای حاج محمدی است، صورت گیرد و کمیسیون قضایی مجلس این مسئله را تا روشن شدن جزئیات آن به طور جدی دنبال خواهد کرد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس در ارتباط با موج سواری رسانه های معاند فارسی زبان بر روی کلیپ منتشر شده تصریح کرد: بدون شک شبکه های فارسی زبان خارج نشینی که حقوق بگیر ولیعهد عربستان و عامل اصلی قتل فجیع خاشقچی هستند یا شبکه هایی که همواره در برابر وقوع جنایات هولناک در زندان هایی چون گوانتانامو سکوت کرده اند، صلاحیت اظهار نظر درباره اتفاقاتی که در ایران رخ می دهد را ندارند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها