عجیب‌ترین وسایل ممنوعه در سفر‌های هوایی

انتقال بسیاری از وسایل و تجهیزات به درون هواپیما ممنوع است و همراه داشتن آن‌ها در جریان سفر‌های هوایی قانونی نیست.

عجیب‌ترین وسایل ممنوعه در سفر‌های هوایی

رفتن به سفر‌های هوایی یکی از جذاب‌ترین ماجراجوایی‌ها در زندگی است و بسیاری از افراد همه روزه به دلایل مختلف از جمله سفر‌های کاری، ورزشی، درمانی و برای تفریح با استفاده از هواپیما به مناطق مختلف دنیا سفر می‌کنند.

برای حفظ ایمنی مسافران و کاهش بروز خطر‌های مختلف و حتی حمله‌های تروریستی، افراد قادر به انتقال تعداد زیادی از وسایل و اشیا به درون هواپیما نیستند و در برخی موارد حمل آن‌ها به درون هواپیما باید با نظارت کادر پروازی انجام شود.

بیشتر افراد مهمترین وسایل ممنوعه برای سفر‌های هوایی همچون سلاح گرم و سرد، انواع میخ و پرچ و وسایل آتش بازی را می‌شناسند، اما تعداد زیادی از وسایل به ظاهر بی‌خطر هم وجود دارند که از نظر مسئولان فرودگاهی و تیم پروازی خطرناک هستند و انتقال آن‌ها به درون هواپیما ممنوع است.

از جمله این وسایل می‌توان موارد زیر را برشمرد، به ویژه اگر قصد سفر‌های بین‌المللی با هواپیما را دارید باید در انتقال وسایل درون چمدان و کیف خود به هواپیما اقدام‌های ایمنی و امنیتی را رعایت کنید.

توپ شانسی

این توپ که در دسته بازی‌های شانسی قرار می‌گیرد در پاسخ به سؤال فرد پاسخ بله یا نه می‌دهد و نوعی فالگیری به شیوه الکترونیکی است. انتقال این وسیله به درون هواپیما به دلیل وجود مواد مایع و تجهیزات الکترونیکی درون آن ممنوع است.

شمشیر اسباب بازی کودکان

انتقال این وسیله تنها درون چمدان سفری و در قسمت بار هواپیما امکانپذیر است و مسافران نمی‌توانند آن را به درون هواپیما حمل کنند. دیگر وسایل بازی حاوی مواد منفجره، سلاح گرم، انواع دستگاه‌های گرمکن هم از جمله وسایل ممنوعه برای سفر با هواپیماست.

کود گیاهی یا شیمیایی

انتقال کود گیاهی، کمپوست یا شیمیایی هم به داخل هواپیما ممنوع است. به گفته کارشناسان به دلیل وجود عنصر‌های شیمیایی و میکروارگانیسم‌های زنده درون انواع کود، احتمال بروز فعل و انفعال‌های شیمیایی در جریان سفر‌های هوایی و بروز انفجار وجود دارد، به همین دلیل انتقال آنها به درون هواپیما ممنوع است.

پین‌های بازی بولینگ

به طور کلی انتقال بیشتر وسایل و ابزار‌های ورزشی به درون هوایپما ممنوع است و در صورت نیاز به انتقال، این امر باید با نظارت مسئولان فرودگاهی و کادر پروازی انجام شود و در بخش بار هواپیما قرار گیرد.

یکی از ابزار‌های ورزشی ممنوعه برای ورود به درون هواپیما، پین‌های بازی بولینگ است، زیرا آنها می‌توانند مانند سلاح سرد برای آسیب رساندن به دیگران مورد استفاده قرار گیرند. اما افراد می‌توانند توپ‌های بازی بولینگ را درون چمدان‌های خود حمل کنند.

قابلمه یا ظروف ساخته شده از چدن

انواع وسایل مخصوص آشپزی ساخته شده از جنس چدن همچون قابلمه و ماهی‌تابه هم به دلیل اینکه امکان دارد مانند سلاح سرد مورد استفاده قرار گیرند جزو وسایل ممنوعه برای سفر‌های هوایی هستند و پس از کنترل تنها در قسمت بار می‌توانند قرار گیرند.

شمشیر مخصوص مسابقه‌های قهرمانی شمشیربازی

شمشیر‌های مخصوص بازی شمشیربازی دارای نوک گرد هم از جمله اشیای ممنوعه برای سفر‌های هوایی هستند. این ابزار ورزشی در دسته اشیای تیز به شمار می‌آید و حمل آن در قسمت بار و پس از اطمینان از ایمنی و بسته بودن آن به وسیله کارشناسان امکانپذیر است.

چوب بازی بیلیارد

این وسیله هم جزو وسایل ممنوعه برای سفر‌های هوایی است، زیرا می‌تواند مانند نوعی ابزار تهاجمی مورد استفاده قرار گیرد. چوب بازی بیلیارد می‌تواند تنها در قسمت بار هواپیما پس از بررسی و کنترل قرار گیرد.

پد‌های ژله‌ای گرماساز

این وسیله جزو مایعات محسوب می‌شود و حمل آن به درون هواپیما مجاز نیست.

اسپری آشپزی

از این گونه اسپری‌ها برای تزئین خامه یا شکلات روی کیک و مواردی از این دست همچون تهیه سس یا آتش باربیکو استفاده می‌شود، اما به دلیل قابلیت اشتعال و وجود گاز درون بدنه آن، انتقالش به هواپیما در سفر‌های هوایی مجاز نیست.

شمع‌های تزئینی ژله‌ای

اگرچه می‌تواند شمع‌های مومی در هواپیما مجاز است، اما حمل شمع‌های ژله‌ای در چمدان مسافر جایز نیست و باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد.

رنگ‌های قابل اشتعال

حمل قوطی و اسپری رنگ‌های قابل اشتعال در چمدان مسافر یا حتی قسمت بار هواپیما ممنوع است.

گوی برفی شیشه‌ای

برای همراه داشتن این وسیله کادویی در درون هواپیما محدودیت‌هایی وجود دارد. ابعاد آن نباید بیش از اندازه بزرگ باشد و باید کل آن در کیف شما درون یک کیسه قرار گیرد. گوی‌های برفی بزرگتر باید درون چمدان در قسمت حمل بار هواپیما قرار گیرند.

چوب اسکی

این وسیله را نمی‌توانید همراه خود به سفر‌های هوایی ببرید و تنها راه برای انجام اسکی در مقصد سفر، کرایه یا خرید چوب اسکی جدید است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها