نشست مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون‌های المپیکی

نشست مسئولین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون‌های المپیکی برگزار شد.

نشست مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون‌های المپیکی عصر امروز با حضور سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

 نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های ۲۰۲۰ در ابتدای این نشست ضمن خوش آمدگویی و آرزوی قبولی طاعات عبادات ماه مبارک رمضان، دغدقه مربیان و البته ورزشکارانی که کسب سهمیه المپیک کرده اند و یا شانس کسب سهمیه المپیک را دارند را دلیل اصلی برگزاری این نشست عنوان کرد تا علاوه بر شنیدن نقطه نظرات روسای فدراسیون‌های مذکور ضمن تبادل تجربیات و بررسی اقدامات انجام شده از سوی فدراسیون‌ها برنامه ریزی‌های لازم برای دوران پسا کرونا انجام شود.

نشست مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون‌های المپیکی

 سجادی با اشاره به اینکه فراگیری کووید ۱۹ تمامی فعالیت‌های جوامع به خصوص اقتصاد و ورزش را تحت تأثیر قرار داده است گفت: پس از برگزاری جلسات متعددی که کمیته بین المللی المپیک با مسئولین فدراسیون‌های بین المللی برگزار کرد به غیر از رشته ورزشی کشتی، هنوز تاریخ و محل برگزاری مسابقات کسب سهمیه دیگر رشته‌های ورزشی به صورت دقیق مشخص نشده است.

وی ضمن بیان اینکه تاریخ جنبش المپیک تاکنون ۳ بار شاهد برگزار نشدن بازی‌های المپیک بوده است گفت: پس از برگزاری جلساتی که بین مسئولین و کارشناسان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم که طبق نظر و تأکید کمیته بین المللی المپیک و با برنامه ریزی‌های لازم، شرایط آمادگی ورزشکاران را تا حد امکان حفظ کنیم.

در ادامه علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ضمن قدردانی از عوامل برگزاری نشست خطاب به روسای فدراسیون‌های المپیکی گفت: نکته اساسی که باید با دقت زیادی به آن توجه کرد این است که نباید برای شروع تمرینات عجله کرد.
وی استفاده از فضای مجازی برای کار‌های آموزشی و تمرین در خانه را به مسئولین فدراسیون‌های حاضر در نشست توصیه کرده و نگاه ویژه به پایش ورزشکاران و حفظ توان آن‌ها را اولویت کار در فدراسیون‌ها عنوان کرد.

همچنین کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در جریان این نشست با بیان اینکه ما در هیأت اجرایی در حال بررسی شاخصه‌هایی برای کمک به رشته‌های المپیکی هستیم گفت: پکیج تمرینی که توسط کارشناسان آکادمی ملی المپیک برای ارائه به ورزشکاران آماده شده است پس از انجام کار‌های کارشناسی و در نهایت تصویب آن در هیأت اجرایی و نظر جناب آقای دکتر سجادی سرپرست محترم کاروان در اختیار قهرمانان ورزشی قرار خواهد گرفت.

کیکاوس سعیدی نقش وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک را نقشی حمایتی و نظارتی عنوان کرد و گفت: ما در کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک آمادگی ارائه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری را به ورزشکاران داریم تا در صورت تأیید ستاد مبارزه با کرونا در ورزش این خدمات صورت گیرد.

همچنین مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک نیز از فدراسیون‌های المپیکی درگیر مسابقات کسب سهمیه خواست حال که ۱۴ ماه تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو فرصت دارند، برنامه‌های خود را برای آماده سازی ورزشکاران خود از لحاظ روحی و جسمانی ارائه کنند تا با شرایط مناسبی در مسابقات پیش رو حضور پیدا کنند.

نشست مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون‌های المپیکی

در ادامه این نشست قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک خطاب به فدراسیون‌های المپیکی گفت: آکادمی ملی المپیک به عنوان مرکز تمرینات برتر، آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به صورت غیر حضوری و تلفنی و همچنین با رعایت استاندار‌های ستاد مبارزه با کرونا در ورزش آماده خدمت رسانی می‌باشد.

مهرزاد خلیلیان رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه نشست گزارش کاملی را در خصوص اقدامات خوب انجام گرفته در این ستاد نظیر برگزاری منظم جلسات، اطلاع رسانی مناسب خروجی جلسات، بحث آموزش، درمان و سلامت، پایش سلامت ورزشکاران کاندیدای اعزام به المپیک و دستورالعمل بازگشایی اماکن ورزشی که با همکاری وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک صورت گرفته ارائه نمود که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی نیز در ادامه توضیحاتی را در خصوص برنامه‌ها و تصمیمات کمیته ملی المپیک برای تیم‌های ملی و تمرین در فضای مجازی ارائه کرد.

فعالیت‌های لازم برای راه اندازی کمپ مجازی المپیک ۲۰۲۰ توکیو که طراحی آن توسط کارشناسان آکادمی ملی المپیک صورت گرفته است مهمترین بخش صحبت‌های فخری را تشکیل می‌داد که برای حفظ شرایط جسمانی ورزشکاران ملی طراحی شده است که اساس کار کمیته می‌باشد.

در پایان این نشست، روسای فدراسیون‌های المپیکی، نقطه نظرات خود را به سمع و نظر مسئولین و نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک رساندند که از مهمترین این موضوعات می‌توان به درخواست ارائه بسته‌های حمایتی به ورزشکاران، در اختیار قرار دادن برنامه و نرم افزار تمرینی مناسب برای ورزشکاران، دغدغه محل تمرین مناسب برای قهرمانان ورزشی و نگاه ویژه به فدراسیون‌هایی که از تجهیزات مصرفی مانند توپ و راکت استفاده می‌کنند اشاره کرد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها