علیپور: خوشحالی گل دیاباته باید برای پرسپولیس باشد

مهاجم پرسپولیس در مورد شرایط تیمش در دوران تعطیلات لیگ صحبت کرد.

علی علیپور هم مثل سایرهم تیمی‌هایش این روزها در بلاتکلیفی به سر می‌برد و منتظر شروع دوباره لیگ است. علیپور در خصوص شرایط این روزهای فوتبال و وضعیت خودش و پرسپولیس صحبت کرد.

 

وی درباره حضور دیاباته در برنامه و واکنشی که به تقلید خوشحالی کردنش توسط علیپور داشت، گفت: به هر حال در شرایط بازی اتفاق می افتد و وقتی گل می زنی و تمام استادیوم شاد هستند نمی دانی چه تصمیمی بگیری. من فکر کردم اگر کسی قرار است این خوشحالی تهاجمی را بکند پرسپولیس است که ۶ سال است افتخارآفرینی می کند. کمال مشتاق بود و پشتم آمد اما مهدی و احمد نیامدند. به هر حال این خوشحالی ناخواسته بود.

 

بازی در پرسپولیس سخت است

در پرسپولیس بازی کردن خیلی سخت است. استقلال و پرسپولیس هوادار زیاد دارد و شرایط سخت است ولی من به اصولی در زندگی و فوتبالم اعتقاد داشته ام و همیشه هرجایی هستم چیزی که مربی از من بخواهد و صلاح تیم است پیاده می کنم.

 

برای گلزنی زحمات زیادی کشیده می شود

وی در این باره که بحران غیبت طارمی را مدیریت کرده، تصریح کرد: نظر لطف شما است. زحمتی که تک تک بچه ها پشت سر من می کشند از علیرضا بیرانوند تا من که جلو هستم موثر است تا گلی زده شود. قبل از گل زنی زحمات زیادی کشیده می شود و از مربی در زمین تمرین زحمت می کشند.

 

مصاحبه کالدرون برایم خیلی سخت بود

در ادامه ضیا برخی توییت ها درباره علیپور به ویژه درباره گل نکردن پنالتی را خواند و مهاجم پرسپولیس پاسخ داد: نمی خواستم این را بگویم اما آن روز در زمین بعد از بازی فحش رکیک ناموسی خوردم. همه شعار می دادند. در مصاحبه هایم گفته ام مخالف انتقاد نیستم و انتقاد بازیکن را می سازد و مردم ما را بازیکن می کنند. اگر انتقادی در حریم فوتبال باشد گوش می دهم اما داستان پنالتی به موضوع خاصی برمی گردد. ما روز قبل از بازی تمرین داشتیم و به هتل می رفتیم که برای بازی آماده شویم. بعد از اینکه برانکو و مهدی رفت پنالتی زن اول من بودم، کالدرون با من صحبت کرد و چون در جام حذفی پنالتی از دست داده بودم گفت این بازی پنالتی نزنی بهتر است. گفت اگر دو هیچ جلو بیفتیم دو پنالتی بزن. با خودم گفتم مگر چند تا پنالتی پیش می آید. گفتم من چند سال است در پرسپولیس هستم و دوست دارم گل بزنم. گفت تو پنالتی بزن اما اگر خراب کردی دیگر نمی توانی پنالتی بزنی. مربی باید قبل بازی به بازیکن خود روحیه بدهد اما این حرف فکر مرا مشغول کرد. چنین صحنه ای پیش آمد و در استادیوم آن مسائل پیش آمد و مهم تر از آن مصاحبه بعد از بازی بود. من از فحش خوردن ناراحت شدم و خیلی وقتها شده در مسیر پشت فرمان گریه کرده ام اما مصاحبه مربی بعد از بازی برایم خیلی سخت بود و هجمه چند برابر شد و سخت بود چنین شرایطی را جمع کنم. دوست و آشنا و خانواده و همسرم و دوستان نزدیک با من صحبت کردند و خواستند این را فراموش کنم. روزهای سختی بود اما در جایگاهی هستم که هیچوقت فرصت چنین اشتباهی نداریم.

 

سعی می کنم شماره ۷ را بزرگ کنم

وی درباره صحبت علی پروین مبنی بر اینکه علیپور نباید پیراهن شماره هفت را بپوشد، گفت: علی آقا پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس است و همه این را می دانند. سال دوم یا سوم بود و ما در ترکیه اردو بودیم شماره هفت را در تمرینات پوشیده بودم و محمودخان خوردبین سرپرست بود. به دلایلی موقعی که می خواستند اسامی را رد کنند و شماره ها را ثبت کنند گفتند بایگانی می شود و ما هم احترام گذاشتیم. علی آقا پروین خیلی زحمت کشیده و این عدد را بزرگ کرده است. من چون عدد هفت  را دوست داشتم سراغ ۷۷ رفتم و بعد از اینکه محسن مسلمان آمد شماره ۷۰ را برداشتم و سعی کردم خودم این شماره را بزرگ کنم.

 

باید در پرسپولیس خودم را نشان بدهم

مهاجم پرسپولیس درباره اینکه چرا به تیم ملی دعوت می شود  گفت: ما مهاجمان آماده خیلی خوبی داریم. سردار، مهدی طارمی که فوق العاده است و از بازی با او لذت بردم. جهانبخش آقای انصاری فرد و.. شرایط سختی است. فکر کرده ام چرا دعوت نمی شوم اما اینکه تیم ملی موفق شود خیلی مهم است. به آقای کی‌روش هم احترام می گذارم و او را دوست داشتم و آدم جنتلمنی بود. به هر حال در همه جای دنیا ستاره هایی هستند که از تیم ملی بیرون مانده اند و ما باید در باشگاه خودمان را نشان بدهیم.

 

این مسائل به من ربطی ندارد

مهاجم پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا ممکن است گلایه بیرانوند از اسپانسر پرسپولیس باعث شود پول او را ندهند، گفت: این مسئله مربوط به باشگاه است و من خودم را در شرایطی نمی بینم که اظهارنظر کنم و مسئولان باشگاه باید بگویند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها