نوربخش: روش انتخاب نفرات تیم ملی کشتی فرنگی استاندارد نبود

مربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی گفت که روش انتخاب نفرات این تیم استاندارد نبوده است

نوربخش: روش انتخاب نفرات تیم ملی کشتی فرنگی استاندارد نبود

ناصر نوربخش  در مورد دلیل کناره‌گیری‌اش از کادرفنی تیم ملی فرنگی اظهار داشت: تیم را محمد بنا براساس معیارهای خودش انتخاب کرده و من هم مخالف این قضیه بودم. این روش انتخاب، غیراستاندارد است.

وی در واکنش به این موضوع که محمد بنا همیشه تیمش را با همین روش انتخاب می‌کند، تصریح کرد: انتصاب مشکلی ندارد، اما باید معیار درستی وجود داشته باشد. اگر معیار درستی بود، مشکلی نبود. وقتی مسابقه‌ای را با دو کیلوگرم ارفاق ملاک انتخاب تیم قرار می‌دهیم و صبح وزن‌کشی و بعدازظهر کشتی برگزار می‌شود، عدالت در انتخاب رعایت نمی‌شود. این کار از استاندارد مسابقات جهانی و المپیک به دور است و قطعا با زمانی که قرار است مسابقه سر وزن قانونی برگزار شود، تفاوت دارد. عده‌ای هستند که 3-4 کیلوگرم اضافه وزن دارند و وقتی قرار است سر وزن کشتی بگیرند به مشکل می‌خورند. اینها به لحاظ کارشناسی مشکل دارد. به هرحال باید دید بچه‌ها چه نتیجه‌ای خواهند گرفت.

مربی سابق تیم ملی فرنگی افزود: جام گرجستان مسابقه جالبی نبود و برای انتخابی تیم ملی غیراستاندارد بود و نمی‌توانست معیار درستی برای انتخاب تیم باشد. انتخاب تیم ملی براساس آن جام صورت گرفت.

نوربخش درخصوص تیم ملی کشتی فرنگی اعزامی به مسابقات جهانی قزاقستان تاکید کرد: حرف زیاد است، اما مسابقات جهانی را در پیش داریم. این تیم در 6-7 ماه گذشته تمرینات منظمی را پشت سر گذاشت، اگرچه در اردوهای آخر که اتفاقا اردوهای خیلی مهمی هم است، من حضور نداشتم، اما تا آن زمان که بودم و از نزدیک می‌دیدم، بچه‌ها از آمادگی خوبی برخوردار بودند. برای تیم ملی در مسابقات جهانی قزاقستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بچه‌ها با دست پر به کشور برگردند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها