تردیدهای دربی

مثلث خط حمله استقلال هم نظم و هماهنگی خوبی پیدا کرده؛ جایی که مهدی قائدی و محمد محبی بیشترین هماهنگی را با هم دارند.

تردیدهای دربی

یکصدمین دربی تهران، در حالی عصر یکشنبه آینده برگزار خواهد شد که هم پرسپولیس و هم استقلال، با توپ‌پر وارد این بازی می‌شوند. 2پیروزی پرگل و کوبنده سرخابی‌ها در برابر مس کرمان و هوادار، وضعیتی را به‌وجود آورده که هر دو تیم مدعی ارائه نمایش پرقدرت و پیروزی در دربی تهران هستند. اینکه یحیی گل‌محمدی و ریکاردو ساپینتو با چه ترکیبی مقابل هم به میدان خواهند رفت، رازی است که تنها ساعاتی قبل از مسابقه فاش خواهد شد، اما می‌شود حدس زد که سرمربیان 2تیم برای این بازی برخی تردیدهای خاص خود را دارند.

 

  دوراهی‌های یحیی

  یکی از پرتکرارترین انتقادات از یحیی گل‌محمدی در زمان حضورش روی نیمکت پرسپولیس، استفاده همیشگی از 2هافبک دفاعی بوده است. از یحیی خرده می‌گرفتند که چرا در هر مسابقه‌ای، فارغ از کیفیت و سطح قدرت تیم حریف، از 2هافبک دفاعی استفاده می‌کند. او اما در 2مسابقه اخیر این عادت را کنار گذاشت و تیمش را فقط با میلاد سرلک و البته چینش 2-4-4 لوزی به میدان فرستاد. نتیجه کار هم فشار حداکثری قرمزها روی دروازه ملوان و مس و ثبت 6گل در این 2دیدار بود. حالا رسیده‌ایم به یکی از سخت‌ترین بازی‌های فصل و یحیی سر یک دوراهی بزرگ است؛ اینکه به همین شیوه جذاب و پرریسک ادامه بدهد و سروش رفیعی را به جای سینا اسدبیگی راهی میدان کند، یا برگردد به زمانی که اسدبیگی و سرلک کنار هم در خط میانی بازی می‌کردند؟ استفاده از 2هافبک دفاعی از زهر پرسپولیس می‌کاهد، اما بنیه دفاعی سرخپوشان را در مقابل تهاجمی‌ترین حریف لیگ تقویت می‌کند.

  یحیی گل‌محمدی در مسابقه قبلی تیمش از زوج وحید امیری و مهدی عبدی در خط حمله استفاده کرد. عبدی این هفته‌ها شرایط بهتری پیدا کرده و احتمالا در ترکیب خواهد ماند، اما در مورد زوج او شک و گمان‌های زیادی وجود دارد. نمایش کوتاه عیسی آل‌کثیر در برابر مس کرمان، بسیار چشم‌نواز بود و با توجه به سابقه گلزنی این بازیکن در دربی، اصلا بعید نیست یحیی بار دیگر او را در ترکیب اولیه تیمش قرار بدهد. امکان فیکس شدن پریرا اما با توجه به 2موقعیت خوبی که در کرمان از دست داد، بسیار اندک است.

 

  دوراهی‌های ریکاردو

  ترکیب استقلال در این هفته‌ها ثابت بوده و هارمونی بسیار خوبی داشته است. در بازی با هوادار تنها شاهد غیبت یامگا و سیلوا بودیم که هر دو نفر این بازی را به‌دلیل محرومیت از دست دادند و در بازی با پرسپولیس به ترکیب برمی‌گردند. در عین حال اما ساپینتو برای سمت چپ خط دفاعی کمی مردد خواهد بود؛ جایی که جعفر سلمانی در فرم خوبی نیست و با وجود قرار گرفتن در ترکیب اصلی آبی‌ها، در این دو مسابقه تعویض شده است. مربی پرتغالی در آن پست، ابوالفضل جلالی را دارد که جام‌جهانی هم رفته و شاید در دربی به سلمانی ترجیح داده شود.

  مثلث خط حمله استقلال هم نظم و هماهنگی خوبی پیدا کرده؛ جایی که مهدی قائدی و محمد محبی بیشترین هماهنگی را با هم دارند و ارسلان مطهری هم به‌عنوان ضلع سوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال مطهری در مسابقات اخیر کمی از فرم ایده‌آل دور بوده است. رضا میرزایی بعد از حضور در میدان در برابر هوادار، نمایش بسیار خوبی داشت و احتمالا طی چند روز باقیمانده تا دربی ساپینتو را برای حضور در ترکیب اصلی وسوسه می‌کند. آیا میرزایی جای مطهری را در ارنج می‌گیرد؟ البته فراموش نکنیم ارسلان هم از متخصصان دربی تهران است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.