چگونه بادمجان شیرین و بدون هسته انتخاب کنیم؟/ ۵ روش طلایی برای انتخاب بادمجان شیرین

بادمجان یکی از اعضای مهم سفره های ایرانی است؛ با استفاده از بادمجان میتوان غذاهای متنوع و بسیار لذیذی آماده کرد اما باید انتخاب بادمجان خوب را بلد باشید.

چگونه بادمجان شیرین و بدون هسته انتخاب کنیم؟/ ۵ روش طلایی برای انتخاب بادمجان شیرین

برای تشخیص بادمجان تلخ از شیرین، باید تکنیک‌هایی بلد باشید. اگر این تکنیک‌ها را بلد نباشید، استفاده از بادمجان در غذا می‌تواند ریسک بزرگی برای شما باشد. درست است که بادمجان می‌تواند بافت منحصربه‌فرد، عطر و طعم خوشی به غذا ‌دهد و از یک غذای معمولی یک غذای خوش‌مزه بسازد؛ اما همین بادمجان اگر تلخ باشد، یک‌تنه غذای شما را خراب می‌کند و تمامی زحماتتان را به باد می‌دهد.

برای خرید بهترین بادمجان، باید با نحوه تشخیص بادمجان تلخ از شیرین آشنا باشید. در ادامه این مقاله، به توضیح نحوه تشخیص بادمجان خوب و این‌که از کجا بفهمیم بادمجان تلخ است خواهیم پرداخت.

سوال مهم این است که از کجا بفهمیم بادمجان تلخ است؟ شیوه تشخیص بادمجان تلخ از شیرین کار دشواری نیست. شما با در نظر‌گرفتن چند نکته ساده، می‌توانید به این تشخیص برسید. در ادامه، نکاتی را که باید به آن‌ها دقت کنید تا بتوانید بهترین بادمجان ایران را خریداری کنید، با شما درمیان می‌گذاریم.

اولین مورد تشخیص بادمجان تلخ از شیرین: انسجام و سفتی

یک بادمجان باکیفیت، باید نسبتا سفت و منسجم باشد. به این معنی که وقتی با انگشت آن را فشار می‌دهید، سریعا به حالت عادی و اولیه خود بازگردد. نرم‌بودن بافت بادمجان، نشان‌دهنده کهنگی و رسیده‌بودن زیاد از حد آن است. پس برای تشخیص بادمجان تلخ از شیرین، در اولین قدم، انسجام و سفتی آن را بسنجید و سپس به سراغ قدم‌های بعدی بروید.

دومین مورد تشخیص بادمجان تلخ از شیرین: اندازه

دانه‌های داخل بادمجان عامل اصلی تلخی آن هستند و این مورد بیشتر در بادمجان‌های درشت دیده می‌شود. بنابراین، دومین نکته‌ای که در تشخیص بادمجان تلخ از شیرین باید به آن توجه کنید، اندازه بادمجان است. اگر می‌خواهید بهترین بادمجان ایران را به خانه خود ببرید، بیشتر سراغ بادمجان‌های کوچک و متوسط بروید.

سومین مورد تشخیص بادمجان تلخ از شیرین: پوست

توجه به پوست بادمجان، یکی از مهم‌ترین روش‌های تشخیص بادمجان تلخ از شیرین است. کدری و چروکیدگی پوست بادمجان، از کهنگی یا شرایط نامطلوب نگهداری آن حکایت می‌کند. اگر بخواهید بدانید چرا بادمجان تلخ میشود، باید بگوییم که دلایل مختلفی دارد؛ اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها، کهنگی‌ست.

در نتیجه بادمجان‌هایی که مدت زیادی از زمان برداشتشان گذشته باشد، تلخی بیشتری پیدا می‌کنند. با توجه به این نکته، سعی کنید بادمجان‌هایی تازه، با پوست شفاف و خوش‌رنگ انتخاب کنید. علاوه‌بر این، در صورت مشاهده کبودی یا تغییر رنگ روی پوست بادمجان، از خرید آن خودداری کنید؛ چون در این صورت بهترین بادمجان ایران را که نه، درواقع بدترین آن‌ها را خریده‌اید.

چهارمین مورد تشخیص بادمجان تلخ از شیرین: رنگ ساقه

برای تشخیص بادمجان تلخ از شیرین، به‌جز پوست بادمجان، به رنگ آن هم توجه کنید. ساقه بادمجان تازه و شیرین، سبز رنگ است. همچنین، وجود کپک یا هر گونه علائم فاسدشدگی روی ساقه را هم بررسی کنید؛ زیرا وجود کپک بر شیرینی گوشت بادمجان تاثیرگذار است و شما را قدم‌ها از بهترین بادمجان دور می‌کنند.

پنجمین مورد تشخیص بادمجان تلخ از شیرین: وزن

هنگامی که بهترین بادمجان ایران را در دست گرفته‌اید، باید سنگینی آن را حس کنید. این عامل، نشان‌دهنده تازگی و مطلوب‌بودن شرایط پرورش آن است. پس، پیشنهاد می‌کنیم برای تشخیص بادمجان تلخ از شیرین، وزن آن را هم بسنجید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها