40 حقیقت جذاب درباره زندگی جک نیکلسون که جالب است بدانید

جک نیکلسون هنرپیشه سرشناس آمریکایی برنده دو جایزهٔ اسکار در نقش اول و یک جایزهٔ اسکار در نقش مکمل و شش جایزهٔ گلدن گلوب عموماً به آفریدن شخصیت‌های عصبی مزاج و بعضاً شرور شهرت دارد.

سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین: 

جک نیکلسون 2
1- جک نیکلسون در سال 1974 توسط مجله تایم مطلع شد که خواهرش جون، در حقیقت مادرش است و خواهر دیگرش نیز خاله‌اش بوده است. در آن زمان مادر و مادربزرگش فوت کرده بودند و نیکلسون از این مسئله به‌عنوان یک رویداد جالب که به او آسیب نزده است یادکرد.

روابط عاشقانه جک نیکلسون

2- جک نیکلسون در سال 1962 با ساندرا نایت ازدواج کرد. نتیجه این ازدواج دختری به نام جنیفر نیکلسون متولد سال 1963 است. این زوج در سال 1966 از هم جدا شدند و در سال 1968 طلاقشان رسمی شد.

3- جک نیکلسون بین سال‌های 1973 تا 1990 با آنجلیکا هوستون بازیگر در رابطه بود اگرچه هم‌زمان با زنان دیگری هم مانند وینی هولمن (مدل دانمارکی) نیز دوست بود که نتیجه آن دختری به نام هانی هولمن (متولد سال 1981) است.

4- او همچنین در سال‌های 1989 تا 1994 با ربکا بروسارد (بازیگر) رابطه عاشقانه داشت و از این بازیگر نیز صاحب دختری به نام لورین (متولد سال 1990) و پسری به نام ریموند (متولد سال 1992) شد.

جک نیکلسون و فرزندانش لورین و ریموند
جک نیکلسون و فرزندانش لورین و ریموند

5- سال 1999 جک نیکلسون و لارا فلین بویل (بازیگر) وارد رابطه شدند که نهایتاً این رابطه در سال 2004 به پایان رسید.

6- سوزان آنساپاک (بازیگر) ادعا کرده که جک نیکلسون پدر پسرش است که در سال 1970 متولد شده است، نیکلسون در سال 1984 این ادعا را رد کرد اما هزینه کالج او را به مدت چندین سال برعهده گرفت.

جک نیکلسون و جایزه اسکار

7- جک نیکسون برای بازی در فیلم‌های ایزی رایدر، پنج قطعه آسان، آخرین مأموریت، محله چینی‌ها، سرخ‌ها، شرف خانواده پریتزی، آیرن‌ وید، چند مرد خوب و درباره اشمیت نامزد جایزه اسکار شد و برای سه فیلم دیوانه از قفس پرید، شرایط مهرورزی و بهتر از این همیشه توانست جایزه اسکار را دریافت کند.

جک نیکلسون و دخترش جنیفر و نوه هایش
جک نیکلسون و دخترش جنیفر و نوه هایش

8- جک نیکلسون دارای دو نوه از دخترش جنیفر است.

9- نقش «مایکل کورلئونه» در فیلم پدرخوانده (1972) ابتدا به او پیشنهاد شد اما او نپذیرفت چون بر این اعتقاد بود که این نقش را باید یک ایتالیایی واقعی بازی کند.

جک نیکلسون در نقش جوکر
جک نیکلسون در نقش جوکر

10- باب کین (خالق بتمن) شخصاً جک نیکلسون را برای بازی در نقش جوکر پیشنهاد کرد.

11- جک نیکلسون بازی در فیلم نیکسون (1995) را رد کرد و آنتونی هاپکینز به جای او در این فیلم بازی کرد، او برای فیلم سکوت بره‌ها (1991) نیز پیشنهاد شده بود.

12- نقش جیسون میلر در جن‌گیر (1973) نیز به جک نیکلسون پیشنهاد شد اما او نپذیرفت.

13- بازی در فیلم چهارم از مجموعه جنگ ستارگان به او پیشنهاد اما هریسون فورد به جای او بازی کرد.

14- در سال 1996 در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود ستاره‌ای به نام او حک شد.

جک نیکلسون 4

15- جک نیکلسون از طرفداران پروپاقرص باب دین و لوئی آرمسترانگ است.

16- او در سال 1994 از شدت خشم شیشه اتومبیل مردی را شکست، او بعدها به خاطر این کارش ابراز تأسف کرد.

17- جک نیکلسون طرفدار پروپاقرص کشتی کج است.

18- فیلم «از کجا می‌دانی؟» به کارگردانی جیمز ال. بروکس آخرین بازی جک نیکلسون در سینمای هالیوود به شمار می‌آید.

19- سال 2013 این شایعه پیچید که نیکلسون به آلزایمر مبتلا شده است اما او این خبر را تکذیب کرد.

جک نیکلسون و خانه مارلون براندو

20- جک نیکلسون با همکار خود مارلون براندو دوستی خوبی داشت و در همسایگی او زندگی می‌کرد. وقتی مارلون براندو در سال ۲۰۰۵ درگذشت خانه‌اش برای فروش گذاشته شد. نیکلسون خانه ۳.۰۴۰ متری براندو را که ساخته سال ۱۹۵۴ بود به قیمت ۵ میلیون دلار خرید؛ اما خانه را برای مدت زیادی نگه نداشت. او پس از مدتی خانه را به‌کل ویران کرد و به جای آن گل‌های فرانگی پانی کاشت. این کار نیکلسون در واقع ادای احترامی بود به نامی که براندو روی خانه گذاشته بود: فرانگی پانی. یکی دیگر از دوستان نیکلسون، وارن بیتی (بازیگر) چند خانه پایین‌تر زندگی می‌کرد

کلکسیون هنری جک نیکلسون

21- نیکلسون یکی از کلکسیونرهای حریص هنری است و صاحب چندی از آثار نقاشان برجسته دنیا مانند پیکاسو، ماتیس، مودیلیانی، مگریت، بوگورو، بوترو و رودین است. بر اساس آمار گرفته‌شده جک نیکلسون در رده پنجم هنرمندان هالیوودی قرار دارد که کلکسیون هنری گران‌قیمت دارند. ارزش کلکسیون او بالغ بر میلیون دلار است. البته افرادی مانند جورج لوکاس هستند که کلکسیونشان ۶۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و از او بالاتر دیوید جفن است که ارزش کلکسیونش به ۲.۳ میلیارد دلار می‌رسد.

نیکلسون و نقاشی تام و جری

22- هنر همیشه برای نیکلسون به معنای پیکاسو و ماتیس نیست. اولین شغل نیکلسون در هالیوود دستیار ویلیام هانا و جوزف باربره تصویرگران کارتون مشهور تام و جری بود.

23- اریک هدگارد خبرنگار مجله رولینگ استون می‌گوید وقتی برای مصاحبه به خانه نیکلسون رفتم با تجربه‌ای سورئال مواجه شدم. او به مدت سه ماه برای چیزی که کمک به خود می‌دانست کاملاً عریان در خانه و اطراف آن می‌گشت و حتی وقتی دخترش هم به او سر می‌زد چیزی به تن نمی‌کرد. پاتریک مک گیلیان زندگی‌نامه نویس می‌گوید: جک نیکلسون به بخشی از زندگی خود اشاره می‌کند که مدتی برهنه می‌گشته تا به حاضر شدن در فیلمی که صحنه جنسی داشته عادت کند.

جک نیکلسون 3

ماجرای عصبانیت پرخرج جک نیکلسون

24- در سال ۱۹۹۴ نیکلسون در حال رفتن به زمین گلف بود که شخصی در ترافیک راهش را می‌بندد. به خاطر استرس رسیدن به صحنه و همچنین ناراحتی از مرگ یک دوست نزدیک جک نیکلسون از کوره در رفت، چوب گلف را برداشت و شیشه‌های ماشینی طرف را شکست. نیکلسون بعدها در دادگاه به خاطر این کار ۵۰۰٫۰۰۰ دلار جریمه داد.

25- وقتی نیکلسون جوان بود و در نیوجرسی زندگی می‌کرد درحالی‌که به دنبال نقش در هالیوود می‌گشت کمک‌آشپز بود. مشکل زمانی شروع شد که در یک سفارش پنکیک اشتباه کرد و پنکیکی درست کرد که ضخامتش ۳ اینچ بود. این کار باعث عصبانیت مشتری شد و به نیکلسون گفت: این چه کوفتیه؟ سپس نیکلسون هم از کوره در رفت و در پاسخ او گفت: «خودت بیا پنکک لعنتی را درست کن.» این ماجرا باعث شد او کارش را از دست بدهد. این ماجرا از زبان خود نیکلسون به روزنامه سان گفته شده است.

26- نیکلسون از کودکی به خواندن کمیک‌استریپ‌های بتمن علاقه زیادی داشت به همین خاطر گرفتن نقش جوکر در فیلم بتمنِ در سال ۱۹۸۹ زویایی بود که تحقق یافته بود. بازی در این نقش برای نیکلسون چیزی حدود ۶۰ تا ۹۰ میلیون دلار درآمد داشت و خودش نیز به بازی در آن افتخار می‌کند؛ بنابراین آن ۷۰٫۰۰۰ دلاری که برای خرید لباس این نقش خودش پرداخت کرده در مقابل چیزی که به دست آورد قطره‌ای در مقابل دریا بود.

جک نیکلسون در فیلم ایزی رایدر

27- از نقش‌های مهمی که باعث به شهرت رسیدن نیکلسون شد بازی در فیلم ایزی رایدر ساخته ۱۹۶۹ بود. ابتدا قرار بود ریپ تورن این نقش را بازی کند اما تورن در یک نزاع دچار جراحت شد و کارگردان نیکلسون را جایگزین او کرد. در آن زمان نیکلسون بازیگری ناشناخته بود و دستمزدش نیز بسیار پایین بود طوری که برای این نقش تنها ۳۲۹ دلار در هفته دریافت می‌کرد.

ازدواج جک نیکلسون

28- نیکلسون در زندگی‌اش تنها یک‌مرتبه ازدواج کرده و آن هم با ساندرا نایت بوده که خود هنرمند و بازیگر است. نقشی که می‌توان با آن ساندرا را به یاد آورد فیلم « Frankeinstein’s Daughter » در سال ۱۹۵۸ است. نهایتاً ساندرا بازیگری را کنار گذاشت و تمرکزش را روی هنر قرار داد. این زوج در سال ۱۹۶۳ صاحب یک دختر شدند.

29- طولانی‌ترین رابطه نیکلسون با آنجلیکا هوستون (۱۷ سال) بود که البته به ازدواج هم ختم نشد.

30- جک نیکلسون به داشتن میل جنسی بالا معروف است و در یک مصاحبه زمانی که ۶۹ سال سن داشت گفت همچنان به همان اندازه گذشته میل جنسی‌اش بالا است. بااین‌حال زندگی سرشار از مواد و روابط جنسی‌اش در حال حاضر کمی آرام‌تر شده است.

جک نیکلسون 4

صبحانه معروف جک نیکلسون

31- مجله رولینگ استون طی مصاحبه‌ای که با او داشت روتین صبحگاهی او را به این شکل توصیف می‌کند: او معمولاً ساعت ۱۱ صبح زمانی که خدمتکار خانه‌اش گلوریا برایش صبحانه می‌آورد از خواب بیدار می‌شود. در سینی صبحانه یک لیوان آب‌پرتقال، یک فنجان قهوه، یک ظرف پودینگ شکلات رژیمی (این مورد فقط برای آخر هفته‌ها است) و قرص‌هایی است که به‌صورت روزانه استفاده می‌کند این قرص‌ها عبارت‌اند از یک عدد آسپرین و یک Celebrex که برای آرام کردن درد آرتروز است. شب‌ها معمولاً تا ۴ صبح به خواب نمی‌رود و معمولاً دو ساعت قبل از خوابش را در تاریکی می‌گذراند و کتاب می‌خواند.

رابطه جک نیکلسون با مادر نخست‌وزیر کانادا

32- جک نیکلسون یکی از آن اغواکننده‌های معروف هالیوود است. رابرت سلر زندگی‌نامه نویس معروف می‌گوید: او از هر مرد دیگری که تابه‌حال دیده‌ام بیشتر به زنان علاقه‌مند است. منظورم این است که واقعاً دوستشان دارد. کیم بایینگر (بازیگر) می‌گوید: جک نیکلسون از میان کسانی که ملاقات کرده بیش از همه به روابط جنسی علاقه داشته است. کارن مایو چاندلر (مدل) می‌گوید: نیکلسون یک ماشین جنسی توقف‌ناپذیر است. مجله رولینگ استون نیز در این زمینه می‌گوید او برای بالا نگه‌ داشتن استقامت خود در رختخواب همیشه کره بادام‌زمینی می‌خورد.

CNN در یک بیوگرافی از این بازیگر لیست افراد مشهوری که با او رابطه داشته‌اند را منتشر کرد: لارا فلین بیل، میشل فیلیپس، آنجلیکا هوستون، ملانی گریفیت، مارگارت ترودو و ورونیکا کارتریت.

اولین اسکار جک نیکلسون

33- نیکلسون اولین اسکارش را به خاطر بازی در فیلم «دیوانه از قفس پرید» که سال ۱۹۷۵ ساخته شده بود دریافت کرد. ژن هاکان، بورت رینولدز، مارلون براندو و جیمز کان همگی برای بازی در این نقش در نظر گرفته‌شده بودند اما جک نیکلسون خوش‌شانس بود و توانست نقش را از آن خود کند.

علاقه جک نیکلسون به بازی گلف

34- گفته می‌شود نیکلسون ۷۵٫۰۰۰ دلار برای یک ست چوب گلف پرداخت کرده که از فیبر کربن، پلاتین و طلای ۲۴ عیار ساخته شده است. این چوب‌های گلف سفارشی توسط یک کمپانی ژاپنی که تخصصش ساخت وسایل لوکس گلف است ساخته شده است.

شایعاتی نیز هست که افرادی مانند دنی دوویتو، مارک آنتونی و دونالد ترامپ نیز چنین چوب گلفی را دارند.

35- تام سیزمور زمانی با اعتیادش به مواد مخدر مبارزه می‌کرد و مجبور بود پس از فروش خانه‌اش در ماشین بخوابد. او قبل از اینکه به یک آپارتمان بدون آب و برق برود از دوستانش درخواست قرض کرد و یکی از آن‌ها جک نیکلسون بود که سیزمور از او ۱۰ میلیون دلار پول خواست و خودش می‌گوید جک نیکلسون یک جواب نه قاطع را نثارش کرده.

36- او یکی از طرفداران دوآتشه لس‌آنجلس لیکرز است. نیکلسون آن‌قدر به این تیم بسکتبال علاقه دارد که حدود ۲۵ سال است صندلی کنار زمین را رزرو می‌کند.

37- مادر جک به نام فرانسیس نیکلسون در آوریل ۱۹۳۷ و زمانی که تنها ۱۷ سال سن داشت جک نیکلسون را به دنیا آورد.

38- جک نیکلسون وقتی بزرگ شد فکر می‌کرد پدر و مادر فرانسیس پدر و مادر خودش نیز هستند و فرانسیس نیز خواهرش است. قسمت عجیب این داستان آنجاست که نیکلسون نمی‌دانست فرانسیس در واقع مادرش است. تا زمانی که خبرنگار مجله تایم هنگامی که در سال ۱۹۷۴ به داستانی درباره این بازیگر می‌پرداخت پرده از این راز برداشت. جک نیکلسون زمانی که ۳۷ سال داشت پی برد فرانسیس مادرش بوده اما دیگر دیر بود و حدود ۱۰ سال از مرگ مادر واقعی‌اش می‌گذشت.

39- طی مصاحبه‌اش با ونیتی فیر در سال ۱۹۹۲ نیکلسون درباره باورهای مذهبی‌اش صحبت کرد: در حال حاضر به خدا اعتقاد ندارم. من هنوز می‌توانم احساس کسی که ایمان دارد را برانگیزم. می‌توانم درک کنم چه حس تسکین‌دهنده عمیقی دارد.

40- او حالا ۸۰ سال دارد و سبک زندگی‌اش نیز مرفه و شاد است. نیکلسون تنها و در همان محله مالهالند درایو به دور از دوربین‌ها زندگی می‌کند. او در مصاحبه‌ای گفته: دوست دارم یک ‌بار دیگر عشق را تجربه کنم اما فکر نمی‌کنم دیگر چنین چیزی پیش بیاید، چیزی که نمی‌توانم انکارش کنم بالا رفتن سنم است. یکی از نزدیکان نیکلسون می‌گوید: او از اینکه در تنهایی بمیرد می‌ترسد؛ اما خب روی‌هم‌رفته شاید کمتر کسی را پیدا کنید که چنین زندگی پر ماجرایی داشته باشد. نیکلسون یکی از بازیگرانی است که سبک بازیگری‌اش احترام‌برانگیز می‌ماند.

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها