تقدیر از نویسندگان خلاقی که در دنیای ادبیات ناشناخته هستند/ برندگان جایزه مدیسی

هیات داوران جایزه ادبی مدیسی اسامی برگزیدگان این رقابت را در سه بخش رمان فرانسوی، رمان غیرفرانسوی و آثار غیرداستانی اعلام کرد.

تقدیر از نویسندگان خلاقی که در دنیای ادبیات ناشناخته هستند/ برندگان جایزه مدیسی

سرویس فرهنگی مستقل آنلاینهیات داوران جایزه ادبی مدیسی اسامی برگزیدگان این رقابت را در سه بخش رمان فرانسوی، رمان غیرفرانسوی و آثار غیرداستانی اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا جایزه رمان فرانسوی این دوره از رقابت ادبی «مدیسی» به رمان «‌وسوسه» نوشته «لوک لانگ»‌ رسید. همچنین در بخش رمان غیرفرانسوی «میس ایسلند» به قلم «آئور آوا اولافدوتیر» نویسنده ایسلندی به عنوان برنده نهایی معرفی شد.

جایزه بهترین رمان غیرداستانی این رقابت نیز به زندگی‌نامه «فراموش کرده‌ام» ‌نوشته «بول اوژیه» ‌رسید.

 سال گذشته «حماقت» نوشته «پیر گویو» در بخش رمان‌های فرانسوی و «کلوپ مریخ» نوشته «راشل کوشنر» در بخش ادبیات خارجی موفق به کسب جایزه ادبی «مدیسی» شدند.

جایزه‌ ادبی «مدیسی» در سال ۱۹۵۸ راه‌اندازی شد تا نویسندگان خلاق را با وجود ناشناخته بودن‌شان در دنیای ادبیات مورد تقدیر قرار دهد. این جایزه در سال‌های اولیه تنها ویژه بهترین رمان فرانسوی بود، اما از سال ۱۹۷۰ بخش‌ رمان خارجی و سپس در سال ۱۹۸۰ بخش مجموعه مقالات (آثار غیرداستانی) نیز به آن افزوده شد. از میان نویسندگان سرشناسی که تاکنون موفق به دریافت جایزه رمان خارجی «مدیسی» شده‌اند می‌توان به «پل آستر»، «اورهان پاموک»، «میلان کوندرا»، «اومبرتو اکو» و «فیلیپ راث» اشاره کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها