«مطرب» کمدی که برای مخاطب عام ساخته شده/ حال‌واحوال فیلم‌های روی پرده

به‌رغم اضافه شدن فیلم‌های سینمایی جدید به فروش گیشه، استقبال خوبی از افتتاحیه و اکران این فیلم‌ها از سوی مخاطبین نشد.

«مطرب» کمدی که برای مخاطب عام ساخته شده/ حال‌واحوال فیلم‌های روی پرده

سرویس فرهنگی مستقل آنلاینبه گزارش بانی فیلم «بنیامین»، «سمفونی نهم»، «منطقه پرواز ممنوع»، «تورنادو» از جمله فیلم های تازه ای هستند که از اواخر هفته گذشته فرصت اکران یافته اند. با این حال هیچکدام نتوانسته اند افتتاحیه ای مطلوب و قابل قبولی داشه باشند و با استقبال سرد تماشاگران مواجه شده اند. این در حالی است که کمدی تازه رسیده «مطرب» هم با وجود نزدیک شدن به مرز سه میلیارد تومان، از سوی بسیاری از سینماروها و مرور برآیند نظرات شان در سایتها متهم به ابتذال و فیلمی سخیف خوانده شده است!

«بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی تنها انیمیشن حال حاضر روی پرده در سه روز گذشته تنها ۳۵ میلیون فروخته که رقم پایینی است. «تورنادو» فیلم کودکانه جواد هاشمی نیز در این سه روز تنها ۵۰ میلیون تومان فروخته است. ارقامی که نشان از رغبت پایین سینماروهای کودک و نوجوان به تماشای این دو فیلم داشته است.

«منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر نیز فیلمی در ژانر کودک است که نتوانسته گیشه گرمی داشته باشد و تنها ۶۱ میلیون تومان فروخته است.

از سوی دیگر «سمفونی نهم» که بازگشت محمدرضا هنرمند بعد از حدود دو دهه به سینماست نیز همانطور که با توجه با بازخوردهایش در جشنواره فجر سال گذشته پیش بینی میشد، مورد توجه قرار نگرفته و فروش سه روز افتتاحیه اش به زحمت از مرز صد میلیون تومان گذشته است. فیلمی که بعید به نظر می رسد بتواند اتفاق خاصی در گیشه ایجاد کند.

در مقابل اما کمدی «مطرب» از مصطفی کیایی قرار دارد که امشب قطعاً فروش خود را از سه میلیارد خواهد گذراند که برای سه روز رقم جذابی است. با این حال اما کفه انتقادات به کیفیت فیلم و توصیف آن با ترکیبات و واژگانی چون مبتذل، سطحی، لکه ننگ، سخیف، نا امید کننده و متهم کردن آن به استفاده از تابوها و شوخی های جنسی سنگین تر از کامنت های مثبت است. جالب آنکه یکی از کاربران آنرا کپی ضعیفی از فیلم «مکس» خوانده است!

جدا از اینها اما به نظر می رسد دیگر فیلم تازه وارد نیمه پاییز، «چشم و گوش بسته» فرزاد موتمن بی حاشیه به اکران خود ادامه می دهد. فیلم طی این سه روز حدود ۶۴۰ میلیون تومان فروخته است که رقم بدی نیست. ضمن اینکه فیلم کامنت های منفی هم نگرفته است و حتی تماشاگرانش از آن تعریف هم کرده اند. به نظر می رسد این فیلم بتواند بزودی وارد رقابت گرمی با «مطرب» شود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها