گالری نقاشی‌های کارگردان معروف/ «عباس کیارستمی» به روایت نقاشی‌هایش/

مجموعه‌ای کمتر دیده شده از نقاشی‌های عباس کیارستمی در گالری گلستان به نمایش درمی‌آید.

سرویس فرهنگی مستقل آنلاین: عباس کیارستمی کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوین‌گر، عکاس، تهیه‌کننده، گرافیست و کارگردان هنری بین‌المللی، همچنین نویسنده و نقاش ایرانی بود. او فیلم‌سازی تأثیرگذار در سینمای جهان به‌شمار می‌آید، و آثار وی با استقبال فراوان ناقدان، داوران، کارگردانان، فستیوال‌ها و بنیادهای فرهنگی و هنری جهان روبه‌رو شده‌است.

هنرآنلاین نوشت لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان با اعلام خبر فوق گفت: گردآوری این مجموعه زحمات بسیاری برده و سی و اندی از نقاشی‌های عباس کیارستمی از مجموعه‌داران به امانت گرفته شده تا زیر یک سقف مرور شود.

گلستان یادآوری کرد برگزاری نمایشگاه نقاشی از کیارستمی در گالری گلستان در سه چهار سال پایانی عمر آقای فیلمساز بارها مطرح شد اما ایشان همیشه می‌گفت تعداد کمی نقاشی در خانه دارد و فرصت نشستن و نقاشی کشیدن برایش فراهم نمی‌شود و افسوس بسیار که در نبود او این آرزو با کارهای قدیمی‌اش که از اوایل دهه شصت تا اوایل دهه هشتاد را در بر می‌گیرد، محقق می‌شود.

او گفت: این رویداد دو هفته‌ای هفدهم آبان ماه آغاز به کار می‌کند و آثار برای فروش عرضه نمی‌شود و کل نمایشگاه جنبه فروش ندارد.

عباس کیارستمی چهار نمایشگاه عکس در گالری گلستان برپا کرده بود و جالب آن است که نخستین تجربیات او در دوره نوجوانی و جوانی در زمینه نقاشی بوده است تا آن سان که فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا تهران است.

خانم گلستان خبر داد به مناسبت این نمایشگاه، نشر نظر همه آثار به نمایش درآمده را در یک جلد کتاب منتشر می‌کند که در نمایشگاه رونمایی می‌شود.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها