«بهارشکنی» تئاتری که بدون حضور سلبریتی با استقبال روبرو شد

کارگردان نمایش «بهارشکنی» گفت: این اجرا در روز اول با وجود اینکه هیچ چهره مشهوری درآن بازی نکرده است با استقبال تماشاگران مواجه شد.

«بهارشکنی» تئاتری که بدون حضور سلبریتی با استقبال روبرو شد

سرویس فرهنگی مستقل آنلاین: فریبرز کریمی کارگردان نمایش بهارشکنی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص این نمایش گفت: سال گذشته نمایش «نقاشی اشر» نوشته محمدحسین معارف را در سالن قشقایی تئاتر شهر اجرا کردم و همزمان نمی‌توانستم دو نمایش را روی صحنه ببرم؛ به همین دلیل یک سال صبر کردم تا نمایش بهار شکنی در سالن مولوی اجرا شود.

وی در خصوص اجرای نمایش بهار شکنی در سالن تئاتر مولوی بیان کرد: من دانش آموخته دانشگاه تهران هستم و علاقه زیادی به اجرای نمایش بهار شکنی در تئاتر مولوی داشتم. مدل و شیوه اجرای نمایش و دو سویه بودن آن سبب شد تا سالن مولوی را برای اجرا انتخاب کنم؛ سالن مولوی ویژگی‌های مناسبی برای اجرای نمایش «بهار شکنی» داشت.

کریمی با اشاره به اینکه پیش از این نمایش بهار شکنی را با زمان کوتاه تری اجرا کردیم، بیان کرد: نمایش «بهار شکنی» درباره فراموشی است و این فراموشی از حافظه و خاطرات شروع و به فراموشی در زبان و عشق می‌رسد. حال اگر این فراموشی‌ها همزمان باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ این‌ها پیچیدگی‌هایی است که در نمایش «بهار شکنی» رخ می‌دهد.

کارگردان نمایش بهار شکنی درخصوص انتخاب بازیگران خود گفت: ما در سال ۱۳۸۷ وارد دانشگاه شدیم و گروه خود را تشکیل دادیم و با هم کار‌های مختلفی را روی صحنه بردیم، من براساس ویژگی‌های اجرا بازیگران را انتخاب می‌کنم  و معمولاً از بازیگران گروه در اجرا‌ها استفاده و از بازیگران جدید هم برای نمایش‌ها دعوت می‌کنم.

وی تصریح کرد: نمایش بهار شکنی سلبریتی ندارد، اما از اولین روز‌های اجرا استقبال مخاطبان بسیار خوب بود و فکر می‌کنم در روز‌های پایانی نیز نمایش دو اجرایی شود.

محمد حسین معارف نویسنده و مونا احمدی، احسان بهلولی، نوید فیاض و پرستو قربانی بازیگران نمایش بهار شکنی هستند. بهار شکنی تا تاریخ ۲۲ مهرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن اصلی تالار مولوی به اجرا می‌پردازد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها