نگاه هنری عکاسان به شهر تهران

آثار نقاشان ریزنقش در «زمین ایده‌آل من» و نگاه هنری عکاسان به شهر تهران؛ دو نمایشگاه پایتخت

نگاه هنری عکاسان به شهر تهران

نمایشگاه گروهی عکس «تهران ۲» با موضوع نگاه هنری عکاسان به این شهر در نگارخانه آبی فرهنگسرای امید و نمایشگاه گروهی «زمین ایده‌آل من» در نگارخانه فرهنگسرای ابن‌سینا برپا شده است.

به گزارش ایرنا از فرهنگسرای امید، نمایشگاه گروهی عکس «تهران ۲» با گالری‌گردانی جواد علمی‌نیا مدیر گروه هنری تصویر فصل و آثار جمعی از هنرمندان جوان کشور در نگارخانه آبی فرهنگسرای امید برپا شده است.
این نمایشگاه گروهی که با همکاری گروه هنری تصویر فصل برگزار شده است تلاش دارد از هنرمندان جوان حمایت کرده و در قالب برگزاری نمایشگاه گروهی فضایی را برای نمایش آثار هنری آنان فراهم کند.

در نمایشگاه «تهران ۲»، مجموعه عکس‌هایی با موضوع نگاه هنری عکاسان به شهر تهران در ابعاد ۷۰*۵۰ به نمایش گذاشته شده است.
 

صادق خضری طاوسی، علیرضا جوقی فلاح، الهه انتظاری، هومن هادیانی کپور چالی، ابوالفضل چهره‌گشا، لیلا اکبری واریانی، ساناز جدی، ندا نژادنوروز، امیر شهریاری، مهسا رضایی، سولماز اسدی، هستی رضازاده، مهدی رضازاده و هوشنگ یزدانی از جمله هنرمندان این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه گروهی عکس «تهران ۲» تا ۲۲ دی‌ از ساعت ۱۲ تا ۱۶ در نگارخانه آبی

فرهنگسرای امید به نشانی میدان امام حسین (ع)، خیابان ۱۷ شهریور، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام میزبان علاقه‌مندان است.

زمین ایده‌آل من
 

«زمین ایده‌آل من» در نگارخانه ابن‌سینا
نمایشگاه گروهی مجسمه «زمین ایده‌آل من» از ۱۶ دی به مدت یک هفته از ساعت ۱۲ تا ۱۸ در نگارخانه فرهنگسرای ابن‌سینا به نشانی شهرک قدس، خیابان ایران زمین شمالی، جنب شهر کتاب ابن سینا برپاست.
این نمایشگاه به همت آتلیه‌ نقاشان ریزنقش به سرپرستی فتانه پیری‌خواه مدرس نقاشی و مجسمه‌سازی و فارغ‌التحصیل رشته گرافیک با آثار هنرجویان گروه سنی ۶ تا ۱۴ سال برپا شده است.

موضوع این نمایشگاه مسیر شناخت خود و خواسته‌های انسان از زمین را بررسی کرده که به راستی در کره‌ زمین ایده آل من چه چیزهایی وجود دارد، چه پیامی را به دیگران می‌دهد، نامش چیست و چه رنگ و طرحی دارد؟ انسان‌های کره زمین من، متفکران هستند؟ آیا به دنبال پندار نیک، گفتار نیک، رفتار نیک هستند؟

به راستی زمین به مانند یک زن زاینده است، او خالق است؟ و حال در این زمین ایده آلم، با تصاویر و حجم‌هایی که با انگشتان کوچکم ساختم به دیگران می گویم: من زمین با هوای پاک می‌خواهم، من زمین پر از عشق و محبت و رنگین کمان با هوای پاک، ساختمان های شاد، درختان سبز را می‌خواهم.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.