شاید فقط با همین حرف‌ های بالای منبری بتوان سر مردم را گرم کرد

نقویان با بیان مگر حرفهای بالای منبری مردم را سرگرم کند گفت: ۴۰ سال از انقلاب گذشته است. اگر می‌خواستیم افراد خوب را از بد جدا کنیم، کرده‌ بودیم. اگر می‌خواستیم حاکمیت را تثبیت کنیم، کرده‌ بودیم. ما داریم بیش از اندازه هزینه می‌دهیم. اینکه مسئولان اشتباهات را به گردن یکدیگر بیندازند یا اعلام بی‌خبری کنند، چه فایده‌ای دارد؟

شاید فقط با همین حرف‌ های بالای منبری بتوان سر مردم را گرم کرد

به گزارش سرویس سیاسی مستقل آنلاین حجت‌الاسلام ناصر نقویان با بیان اینکه حرفهای بالای منبر فقط مردم را سرگرم می کند در مراسم گرامیداشت جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی گفت: در۴۰ سال گذشته مملکت را طوری اداره کرده‌ایم که سیاست در تمام ساحات زندگی دخالت دارد. روزی که دور نخواهد بود در پیشگاه خدا حقیقت روشن می‌شود و کسانی که عمل دروغین داشته‌اند شرمنده خواهند شد.

ترس من از ساختن سریال معمای روحانیت است

حجت‌الاسلام نقویان گفت: در حالی سریال‌هایی مانند «معمای شاه» یا «هویدا» می‌سازیم که ترس من این است روزی «معمای روحانیت» نیز ساخته شود. این حرف من نیست بلکه سخن حضرت امیرالمومنین(ع) است که به مالک فرمودند «چنان‌که گذشتگان را تو نظر کرده‌ای، آیندگان نیز تو را می‌نگرند.»

مسئولان ما بخاطر سقوط هواپیمای اوکراینی  عذرخواهی نکردند

این پژوهشگر دینی با بیان این نظر که روزی هم سریال معمای روحانیت را می سازند در ادامه افزود: مسئولان ما تا امروز حتی یک عذرخواهی بخاطر سانحه هواپیمای اوکراینی از مردم نکردند. تسلیت را که دشمنان هم به ما گفته‌اند. ما نباید با بی‌تدبیری باعث مرگ شویم. ملت ما مستحق این همه آزار و عذاب نیست. ما هیچ چشم‌اندازی برای فردای فرزندان‌مان نداریم. شاید با همین حرف‌های بالای منبر بتوانیم سر مردم را گرم کنیم.

نقویان گفت: مردم ایران به آب و خاک خود وابستگی شدیدی دارند. هیچ ایرانی نمی‌تواند به راحتی جای دیگری بدون دلتنگی زندگی کند. اروپا، آمریکا و کربلا فرقی نمی‌کند، هرجا بروند دلتنگی‌شان را عنوان می‌کنند. حالا چه فشاری باید به ایرانیان آورده شود که بخواهند از ریشه‌های خود بکنند و دسته به دسته کوچ کنند؟

مردم مشکلی با دین و نظام ندارند

قسم می‌خورم این مردم ضدیتی با نظام یا دین ندارند. این مردم می‌خواهند در کشوری با عقلانیت زندگی کنند. نمی‌خواهند دروغ بشنوند. مردم ما خواستار راستگویی هستند. چرا باید این مردم کوچ کنند؟

چرا باید گلاب گلی را که ما می‌کاریم، کشور دیگری به دست آورد؟ چطور می‌شود که در خارج از کشور فرزندانمان را در آغوش می‌گیرند اما ما با آنان با چشم‌تنگی رفتار می‌کنیم؟ چطور آنها گوهرهای ما را می‌شناسند اما ما عرضه شناخت گل‌هایمان را نداریم. به همین علت ما باید با این حادثه‌های تلخ روبه‌رو شویم. لبنانی‌ها معروف هستند که در خارج از کشور پول درمی‌آورند و آن را در کشور خود هزینه می‌کنند. ما معروف هستیم که سرمایه‌های انسانی خود را با هزینه خود به دیگران تقدیم می‌کنیم. این اتفاق‌ها نباید ما را از خواب بیدار کند؟

 

شهید سلیمانی دختر کم حجاب را دختر خود می دانست

وی همچنین با اشاره به ساخت سریال هایی چون معمای شاه گفت: چرا مردم باید این خبرها را باور کنند؟ اگر فردی به عمد هم خطا کرده باشد و عذرخواهی کند، قابل بخشش است اما اگر دروغ بگوید چرا باید بخشیده شود؟ صداقت افراد فریبکار قابل پذیرش نیست.

حجت‌الاسلام نقویان ادامه داد: از طرفی تصویری از شهید سلیمانی را پخش می‌کنیم که می‌گوید این دختر کم‌حجاب نیز دختر من است، از طرفی دیگر اگر همان دختر کم‌حجاب برای گزینش به ما مراجعه کند او را رد می‌کنیم. آن کلیپ تنها برای تبلیغات است؟ من ۱۰ سال است که مسئول گزینش هستم و اگر بخواهم خاطرات خود را از این مسئولیت کتاب کنم، غمناک‌ترین و تلخ‌ترین داستان‌ها را خواهم نوشت.

مجری تلویزیون چکاره مملکت است؟ 

این پژوهشگر دینی در ادامه اشاره به نگاه آیندگان به رفتارهای ما با ساخت سریال هایی چون معمای روحانیت افزود: چرا فلان مجری که معلوم نیست سرش به تنش می‌ارزد یا نه باید بیاید و بگوید که هر کس نمی‌خواهد از کشور برود؟ او یا بزرگتر از او چکاره هستند؟ ما نگران هستیم. همه سخنان ما از نگرانی مردم است. چشم ما به رأس این هرم‌ها و مسئولان ارشد است، پس نگرانی‌هایمان را به چه کسی بگوییم؟ اگر فردا مردم گفتند پای صندوق‌های رأی نمی‌آیند چه خواهیم کرد؟ ما نمی‌توانیم سر خود را شیره بمالیم تا دردهایمان تسکین پیدا کند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها