سفرهای خارجی رئیسی موجب اشتغالزایی و رفاه اقتصادی شد!

بخش اعظم جهش صادرات نفت ایران به‌دلیل سفرهای خارجی رئیس‌جمهوری شهید انجام شد که زمینه لازم را با ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ایران آماده و اعتماد لازم را ایجاد می‌کردند.

سفرهای خارجی رئیسی موجب اشتغالزایی و رفاه اقتصادی شد!

جواد اوجی شامگاه سه‌شنبه (یکم خرداد) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره ابعاد شخصیتی خادم‌الرضا، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری شهید ضمن عرض تسلیت به مقام معظم رهبری و خانواده «شهید جمهور» و همراهان در حادثه ناگوار رخ داده، بیان کرد: سابقه آشنایی بنده با رئیس‌جمهوری پیش از دولت، محدود به فعالیت‌هایی در حوزه آستان قدس رضوی بود اما بیشترین آشنایی در دولت سیزدهم رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهوری با خلوص نیت کار می‌کرد و همه هم‌وغم رئیس‌جمهوری شهید مردم بودند، افزود: اخلاص، تواضع، اعتقاد راسخ به سنت‌ها و وعده الهی، توکل به خدا و ائمه اطهار، عمل‌گرایی و داشتن روحیه فساد ستیزی، تقوا و خستگی‌ناپذیری از ویژگی‌های بارز شخصیتی رئیس‌جمهوری شهید بود.

اوجی، ناترازی انرژی، بهینه‌سازی مصرف انرژی و توسعه میدان‌های نفت و گاز به‌ویژه میدان‌های مشترک را از دغدغه‌های رئیس‌جمهوری دانست و افزود: رئیس‌جمهوری شهید در نشست‌های مختلف، روند اجرای پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت نفت را جویا می‌شد و بر افزایش تولید، صادرات، اشتغالزایی و عایدات آنها برای کشور تأکید می‌کرد.

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهوری شهید بر اجرای صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در مناطق کم‌برخورد تأکید داشت تا مردم محروم نیز از محل پروژه‌ها بهره‌مند شوند.

وزیر نفت در یادآوری خاطره‌ای از رئیس‌جمهوری شهید گفت: طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی که ۲۰ سال قرارداد آن دست به دست می‌شد و در آن کاری انجام نشده بود، در این دولت به سرانجام رسید، قرار بر این بود که در روز بهره‌برداری با حضور رئیس‌جمهوری، تولید به دلیل مسائل امنیتی متوقف شود، اما ایشان اعلام کرد که اجازه ندارید حتی یک دقیقه تولید را متوقف کنید.

اوجی ادامه داد: رئیس‌جمهوری در سفرهایش به مناطق مختلف یش از ۱۰ بازدید از تأسیسات نفتی داشت، با همه متخصصان و دست‌اندرکاران نشست برگزار و گفت‌وگو می‌کرد و از وزارت نفت خواسته بود اجازه مهاجرت نخبگان را ندهید که به‌این‌منظور بیش از ۹۰۰ نیروی متخصص و فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت جذب شدند.

وی درباره نگاه رئیس‌جمهوری و شهید امیرعبدالهیان برای توسعه دیپلماسی انرژی تأکید کرد: مذاکراتی مطلوب در سفرهای خارجی رئیس‌جمهوری محقق و با انجام این سفرها، زمینه توسعه همکاری‌ها و دیپلماسی اقتصادی و انرژی فراهم می‌شد.

وزیر نفت تصریح کرد: بخش اعظم جهش صادرات نفت ایران به‌دلیل سفرهای خارجی رئیس‌جمهوری شهید انجام شد که زمینه لازم را با ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ایران آماده و اعتماد لازم را ایجاد می‌کردند.

اوجی ادامه داد: پس از هر سفر خارجی رئیس‌جمهوری، شاهد آغاز و گسترش صادرات نفت یا فرآورده‌های نفتی و یا  محصولات پتروشیمی و خدمات فنی مهندسی بودیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها