با چه سرعتی و به چه میزان ورزش کنم تا لاغر شوم؟

1 ساعت پیاده روی با شدت متوسط و با حضور ذهن و آرامش بسیار موثرتر و سالم تر از 20 دقیقه پیاده روی تند با تعریق فراوان و بار اضافی کاری بر روی قلب می باشد.

با چه سرعتی و به چه میزان ورزش کنم تا لاغر شوم؟

مهسا انصاری- کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

 

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا برای کاهش وزن و چربی سوزی باید طوری ورزش کرد که تعریق صورت بگیرد و به نفس نفس زدن افتاد؟

باید بگویم شما حتی زمانی که دست خود را حرکت می دهید، کالری می سوزانید، پس با ورزش کردن با شدت زیاد، تعریق فراوان و خستگی مفرط فقط به سیستم قلب وعروق خود فشار بیش از حد وارد می کنید و آب فراوانی را ازدست می دهید که باعث سیاه شدن دور چشم ها و افتادگی پوست و لاغری نامطلوب صورت می شود.

کاری که باید انجام دهید، افزایش فعالیت به مرور زمان و طی چند مرحله قدم به قدم می باشد.

فرد باید تحت نظر متخصص براساس شرایط کنونی خود برنامه فعالیتی خود را ارتقا دهد، به صورتی که به تدریج از یک فرد با زندگی بدون تحرک به یک فرد فعال تبدیل شود.

این روند نه تنها به کاهش چربی ها و وزن واصلاح ترکیب بدن می انجامد، بلکه از نظر مسایل روحی تاثیر بسیار مثبتی به جا خواهد گذاشت و فرد از نظر اعتماد به نفس و تفکر و روحیات مثبت پیشرفت خواهد کرد و زندگی اجتماعی بهتری هم از نظر ظاهری و هم از نظر روحی خواهد داشت.

پس به یاد داشته باشید 1 ساعت پیاده روی با شدت متوسط و با حضور ذهن و آرامش بسیار موثرتر و سالم تر از 20 دقیقه پیاده روی تند با تعریق فراوان و بار اضافی کاری بر روی قلب می باشد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها