خبرهای مهم سیاسی ایران و جهان در قاب یک رسانه؛ پاتوق خبر

با پیشرفت تکنولوژی، تعداد منابع خبری و رسانه ها افزایش یافته است، بنابراین آخرین عناوین اخبار سیاسی و حتی محبوب ترین ها را بارها و بارها تماشا کنید.

دنیای سیاست جهانی پر از اخبار و اقدامات است. تقریباً هیچ زمانی در این کره خاکی وجود ندارد که شاهد آن نباشیم که سیاستمداری اظهارنظر یا تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ نکند. پیامدهای تصمیمات سیاسی و تأثیرات آن ها می تواند در مرزها گسترش یابد و کشور های جهان را تحت تأثیر قرار دهد.

 

نیاز به انتشار اخبار سیاسی در رسانه ها

با تمرکز بر مقدمه و همچنین تأثیر تصمیمات سیاسی بر زندگی همه شهروندان همه کشورها، بر لزوم پوشش اخبار سیاسی از رسانه های داخلی و خارجی را به خوبی نشان می دهد. توانایی ارزیابی تصمیمات سیاسی در حوزه سیاست گذاری و عوامل بیرونی توسط یک متخصص یا انتقاد از وقایع مهم از دیدگاه سیاسی در بسیاری از رسانه ها به امری عادی تبدیل شده است. قسمت اخبار سیاسی در تبلیغات یکی از جالب ترین و محبوب ترین بخش ها در بین مخاطبین محسوب می شود.

 

معضلات پیگیری اخبار سیاسی در همه رسانه های معتبر

همانطور که گفته شد، فعالیت سیاسی برای بسیاری از رسانه ها یک کار هیجان انگیز است. شاید مهمترین و حساس ترین قسمت اخبار، بخش اخبار سیاستگذاری داخلی و خارجی باشد.

زیرا اخبار سیاسی محبوب ترین در میان مخاطبان، نویسندگان، روزنامه نگاران، تحلیل گران و مفسران فعال در این زمینه است. از طرف دیگر، از طریق رشته علوم انسانی در دانشگاه ها، هر ساله تعدلدی زیادی از فارغ التحصیلان این رشته به تحلیلگری و روزنامه نگاری مشغول می شوند.

بنابراین، تعداد و نرخ تولید موضوعات سیاسی و انعکاس آن در رسانه ها بسیار زیاد است. روزانه صدها خبر مربوط به سیاست داخلی و خارجی منتشر می شود که هر کدام از آن ها با جزئیات مربوطه و همچنین نقد و بررسی های متعدد ارائه می شود، صفحه اصلی و ویترین رسانه های چاپی و آنلاین را پر می کنند ، پیگیری همه آنها برای فعالان رسانه ای دشوار و اغلب غیرممکن است.

 

خبرخوان اخبار را به شیوه ای صحیح جمع آوری می کند

خبرخوان برای ارضای نیازها و مشکلات فوق و همچنین ایجاد سهولت در پیگیری آخرین و جدیدترین اخبار روز، به کمک مخاطبان می آید. خبرخوان سیستمی است که با کمک فناوری، بروز ترین اخبار سیاسی را از همه کانال ها و رسانه های معتبر و رسمی جمع آوری کرده و به صورت دسته بندی شده و منسجم به کاربر تحویل می دهد. این گزینه به کاربر اجازه می دهد تا با یک نگاه کل اخبار سیاسی روز را مشاهده کند.

 

لزوم انتخاب منابع معتبر و رسمی خبر برای خبرخوان

از آنجا که اصالت و صحت اخبار در دنیای رسانه ای امروز بیش از هر چیز دیگری باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب منابع معتبر خبری در هر زمینه (سیاسی، اقتصادی، ورزشی، رویدادها و ...) یک اصل اساسی و مهم در خبرخوان است.

بسته به عملکرد اقتصادی خبرخوان، یک خبرخوان برای حوزه های مختلف مانند سیاست یا فناوری می تواند منابعی را که مایل به پرداخت هزینه برای پوشش اخبارشان هستند را شناسایی کرده و از آن ها به عنوان منابع خبری اخبار خود استفاده کند. البته انجام این کار بر کیفیت محتواهای خبری خبر خوان و معیارهای رضایت مخاطبان تأثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال، اگر اخبار رسمی و معتبری را برای پوشش اخبار سیاسی انتخاب کند یا منابع خبری ضعیف تر و کسانی که خودشان خبری ایجاد نمی کنند (و فقط اخبار سایر منابع را منعکس می کنند) را به عنوان منبع خبری استفاده کند، در واقع باعث کاهش کیفیت محتوا می شود.

 

اخبار یک خبرخوان بر اساس فناوری و اصول کاربر محور

با ظهور چنین آشفتگی در فضای رسانه ای کشور، کاهش نقش اصول حرفه ای و شناسایی منابع معتبر در اخبار روز، پاتق خبر خود را به عنوان اولین خبرخوان حرفه ای به مخاطبان معرفی می کند.

پوشش خبری آخرین اخبار سیاسی و سایر اخبار از منابع معتبر داخلی که در همه زمینه ها و تولید روزانه و دست اول اخبار تخصص دارند، استفاده از هوش مصنوعی برای جمع آوری و تصحیح اخبار، با تکیه بر تعداد بازدیدهای پیام اخبار و نمایش آن در بخش پربازدیدترین ها (به جای تنظیم دستی توسط مدیران سیستم) و پوشش اخبار در سریع ترین زمان و بلافاصله بعد از انتشار خبر در منابع اصلی، این سیستم را به یک گردآورنده خبر حقیقی در اینترنت فارسی تبدیل کرده است.

 

به پاتوق اخبار دسترسی پیدا کنید

برای دسترسی به پاتوق اخبار، تنها کافیست آدرس www.patoghekhabar.com

را در مرورگر تلفن همراه یا رایانه خود وارد کنید و به وب سایت بروید.

پر بازدیدترین اخبار اقتصادی، سیاسی، ورزشی و عمومی در چند ساعت اخیر را در صفحه اصلی سایت بررسی کنید و در برگه مربوط به هر دسته بندی، همیشه به آخرین اخبار و پربیننده ترین اخبار در 24 ساعت گذشته دسترسی خواهید داشت.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها