افتتاح ۴۸ هزار مسکن ملی تا پایان سال

رئیس بنیاد مسکن گفت: سال نخست اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تامین زیرساخت‌ها و تدوین قوانین سپری شد که هم‌اکنون این برنامه شتاب گرفته و تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد.

افتتاح ۴۸ هزار مسکن ملی تا پایان سال

اکبر نیکزاد اظهار کرد: نهضت ملی مسکن یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم است که حمایت مجلس شورای اسلامی را نیز  تحت عنوان قانون جهش تولید مسکن به همراه دارد.

وی افزود: طبق این برنامه باید بطور میانگین سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۸۰۰ هزار واحد مربوط به شهرها و ۲۰۰ هزار واحد مربوط به روستاها و شهرهای کوچک است.

نیکزاد خاطرنشان کرد: سال نخست از اجرای این برنامه به تأمین زیرساخت ها و تدوین قوانین و مقررات مربوطه اختصاص داشت ولی اکنون شتاب عملیات اجرایی بیشتر شده است.

رسیدن بیش از ۳۱۲ هزار واحد به مرحله‌ی ساخت

وی با بیان این‌که بنیاد مسکن در این برنامه تمام توان عملیاتی خود را به میدان آورده است گفت: طبق جدیدترین آمار ساخت  ۲۰۳ هزار و ۸۹۸ واحد مسکونی روستایی در نقاط مختلف کشور آغاز شده است. همچنین در شهرهای مختلف نیز عملیات ساخت ۹۷ هزار و ۵۶۵ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن شروع شده و اکنون از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: علاوه بر این ۱۱ هزار و ۲۳۰ واحد در بافت فرسوده شهر تهران با مشارکت بنیاد مسکن و شهرداری تهران شروع شده است. یعنی در مجموع ۳۱۲ هزار۶۹۳ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در نقاط مختلف شهری و روستایی در حال ساخت هستند.

به گفته نیکزاد، هم‌چنین بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که ماه قبل میان وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رسید ساخت مسکن در ۱۰۹۱ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز به بنیاد مسکن واگذار شد.

برنامه ساخت خانه‌های یک طبقه با محوریت مردم

وی ادامه داد: تاکید بر این است در شهرها و مناطقی که محدودیت زمین وجود ندارد به سمت واگذاری اراضی و ساخت مسکن یک طبقه با محوریت مردم حرکت کنیم.

 به گفته رییس بنیاد مسکن علاوه بر ۲۸ هزار واحد مسکونی که طی دهه فجر امسال در نقاط مختلف شهری و روستایی افتتاح خواهد شد، تا پایان امسال نیز عملیات اجرایی ۲۰ هزار واحد مسکونی دیگر برای اقشار کم درآمد  به پایان می‌رسد و به واجدین شرایط این حوزه تقدیم خواهد شد. از این تعداد ۱۰ هزار واحد روز ۲۹ بهمن همزمان با سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) باهمکاری بنیاد مستضعفان به متقاضیان تحویل خواهد شد و ۱۰ هزار واحد دیگر همزمان با ۱۴ اسفندسالروز تاسیس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) ، در اجرای تفاهم نامه مشترک با این کمیته و  بسیج سازندگی تحویل می‌شود.

نیکزاد در گفت‌وگویی رادیویی خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری جمعا ۴۸ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد، ضمن اینکه شتاب برای اتمام واحدهای مسکونی درحال ساخت، روز به روز بیشتر  و به مناسبت‌های مختلف واگذار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها