شایع‌ترین علامت کرونا چیست؟

معمولا علائم کووید با سرفه های مداوم و تب بالا خود را نشان می دهد که در بیشتر مبتلایان شایع است اما در نوع جدید دلتا که چند وقتی است در دنیا همه گیر شده، علائم متفاوت تر شده و به عبارتی دو تفاوت عمده در بروز علائم آن نسبت به دیگر انواع ویروس کرونا مشاهده می شود.

آبریزش بینی شایع ترین علامت ابتلا به دلتاست

با شیوع سویه کرونای دلتا در دنیا، در علائم این بیماری هم تغییراتی ایجاد شده و تفاوت فاحشی در بروز علائم مشاهده می شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از express، معمولا علائم کووید با سرفه های مداوم و تب بالا خود را نشان می دهد که در بیشتر مبتلایان شایع است اما در نوع جدید دلتا که چند وقتی است در دنیا همه گیر شده، علائم متفاوت تر شده و به عبارتی دو تفاوت عمده در بروز علائم آن نسبت به دیگر انواع ویروس کرونا مشاهده می شود.

سویه ویروس دلتا که ابتدا در هند شیوع پیدا کرد در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر کرده است. اما مبتلایان علائم متفاوتی از دیگر انواع کرونا نشان می دهند. درواقع دو تفاوت عمده در این میان به چشم می خورد؛ مهم ترین و شایع ترین علامتی که در مبتلایان به نوع دلتا مشاهده می شود، آبریزش بینی است.
این علامت در حالی شایع ترین علامت مبتلایان به نوع دلتا محسوب می شود که در انواع دیگر کووید؛ کاهش بویایی یکی از اصلی ترین و اولین علائم محسوب می شد اما در سویه دلتا، کاهش بویایی نهمین علامتی است که یک فرد مبتلا ممکن است با آن درگیر شود. 
به گزارش سیناپرس، با تحول ویروس کرونا، به مرور علائم آن هم در مبتلایان تغییر می کند. داده های به دست آمده نشان می دهد که افراد مبتلا به نوع دلتا علائم نسبتا متفاوتی را نسبت به مبتلایان به نوع اولیه ویروس کرونا تجربه می کنند. 
در حالی که تب و سرفه شایع ترین علائم کرونای اولیه به شمار می رفتند و سردرد و گلودرد نیز در برخی دیگر از بیماران مشاهده می شد، در نوع جدید ویروس کرونا، آبریزش بینی جزء نخستین علامت شایع محسوب می شود. هنوز به درستی مشخص نیست که چرا علائم در حال تغییر است اما یکی از دلایل احتمالی آن می تواند به این دلیل باشد که ویروس با تغییراتی که می کند ویژگی های متفاوتی از خود بروز می دهد که به علائمی متفاوت می انجامد.
به گزارش سیناپرس اما این تفاوت علائم دلیل بر نادیده گرفتن علائم قبلی مانند کاهش بویایی، سرفه، سردرد و تب بالا نیست و نسبت به هر کدام از این علائم باید حساس بوده و در  صورت مشاهده آنها، به پزشک مراجعه کرده، تست دهید یا خود را قرنطینه کنید. 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها