رفتارهای اشتباه در محیط کاری چیست؟ (قسمت1)

اغلب ما در محیط کار با افرادی مواجه شده ایم که بسیار سایرین را با رفتار های ناپسند خود ازار می دهند از همین رو در این گزارش به چند رفتار ناپسند رد این زمینه اشاره خواهیم کرد.

به گزارش چطور؛ دزدیدن غذای دیگران از یخچال مشترک، بوی بد دهان یا بدن، و سخن‌چینی درباره همکاران از نمونه‌ رفتارهای آزاردهنده در محیط کارند. شاید هرکدام از ما نیز سهوا برخی از آنها را انجام دهیم، بدون آنکه به عواقبش فکر کنیم یا متوجه شویم سایر همکاران را می‌آزاریم. در این یادداشت، ۴۹ عادت ناپسند در محیط کار را معرفی می‌کنیم. باشد که هیچ‌کدام از‌ این عادت‌ها در ما نباشند.

تماس‌های تلفنی

۱. از بلندگوی گوشی در محیط کار استفاده می‌کنید!

استفاده از بلندگو در محیط عمومی جایز نیست؛ پس در محیط کار هم نباید باشد. این کار علاوه بر دور از ادب بودنش، حواس دیگر همکاران را هم پرت می‌کند.

۲. با صدای بلند با تلفن حرف می‌زنید!

شاید خودتان متوجه نشوید، اما واکنش‌هایی مانند خیره‌شدن، تکان‌دادن سر و نجواکردن همکاران نشان‌دهنده این مسئله است.

۳. به تماس‌های تلفنتان پاسخ نمی‌دهید!

پاسخ‌ندادن به تماس‌ها و صدای مکرر تلفن، برای سایر همکاران آزاردهنده است. شاید این حس را به آنها منتقل کنید که شما مهم‌تر از آن هستید که بخواهید به تماس‌های آنها پاسخ بدهید!

۴. صدای یاد‌آورهای گوشی‌تان قطع نمی‌شود!

برخی افراد از اینکه تعداد زیادی یادآور روی صفحه گوشی‌شان ظاهر می‌شود احساس غرور می‌کنند. اینکه شما چه تعداد پیام دریافتی از شبکه‌های اجتماعی دارید، برای دیگران مهم نیست. آنچه مهم است صدای مدام این یادآورهاست که اعصاب بقیه را به هم می‌ریزد. آنها را قطع کنید.

حریم خصوصی

۵. مطالب خصوصی را در محیط کار مطرح می‌کنید!

داشتن دوست در محیط کار اشکالی ندارد؛ اما نباید همه‌چیز را در محیط کار با سایر همکاران در میان گذاشت. خیلی از مطالب بهتر است در محیط‌های دوستانه مطرح شوند، نه در محیط کاری.

۶. به حریم شخصی دیگران تجاوز می‌کنید!

تقریبا، در هر محیط کاری، یک یا دو نفر پیدا می‌شوند که چندان به حریم شخصی دیگران توجه نمی‌کنند. بیش‌ازحد نزدیک‌شدن، لمس‌کردن، شوخی‌های نامناسب و… از مصادیق تجاوز به حریم همکاران است.

7. مکالمات دیگران را شنود می‌کنید!

شنود مکالمات سایر همکاران هم از آن کارهای آزاردهنده در محیط کار است که وجهه شما را خراب می‌کند. وقتی وسط مکالمه دو نفر مداخله می‌کنید یا نکته‌ای درباره مکالمه شنیده‌شدۀ دو همکار را با کسی دیگر در میان می‌گذارید، در حال تخریب وجهه خود هستید.


 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها