بعد از تزریق واکسن کرونا چه بخوریم؟

با توجه به اینکه ممکن است بعد از تزریق واکسن کرونا کمی دچار التهاب تب و بی حالی شویم بنابراین توصیه میشود غذای ضد التهابی ملایمی همچون سوپ بخورید

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ؛ بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی تزریق واکسن کووید-۱۹ را تجربه کنند.

بر اساس اظهارات متخصصان این عوارض جانبی نتیجه التهابی است که در بدن رخ می‌دهد، زیرا بدن نسبت به پروتئین سنبله واکنش نشان می‌دهد و برای مقابله با عفونت تحریک شده در تلاش است.

تب، درد در بازو، بدن درد از جمله علائم رایج هنگام مبارزه سیستم ایمنی بدن با محرک خارجی است، بنابراین توصیه می‌شود برای حمایت از بدن غذا‌های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن را استفاده کنید به ویژه مصرف غذا‌هایی که حاوی آب زیادی هستند بسیار توصیه می‌شوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری همچنین نوشیدن آب زیاد را  توصیه می‌کند، زیرا نوشیدن مایعات پس از تزریق واکسن کرونا به روند  بهبودی کمک می کنند .

سوپ، غذای آبرسان ضد التهابی است

اگر پس از تزریق واکسن کرونا احساس کمبود اکسیژن می‌کنید سوپ آبکی مانند سوپ رشته فرنگی با مرغ یا سوپ ساده با آب گوشت گزینه‌های مناسبی هستند. اگر سوپ حاوی مواد غذایی دیگری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مانند کلم پیچ، لوبیا، عدس، سیب زمینی، کلم بروکلی نیز باشد به عملکرد بهتر آن کمک می کند .

سوپ مرغ در واقع تاثیر دارویی مفیدی دارد و دارای اثر ضد التهابی ملایمی است.

اگرچه به طور دقیق مشخص نیست کدام عنصر خاص آن مفید است، اما همه عناصر تشکیل دهنده آن از جمله مرغ، هویج، کرفس، جعفری، نمک و فلفل همه به مبارزه با التهاب کمک می‌کنند.

آب مرغ یا آب گوشت حاوی اسید‌های آمینه به نام گلیسین و آرژنین هستند که اثر ضد التهابی شدیدی دارند، بنابراین اگر به خوردن چیز دیگری تمایل ندارید می‌توانید یک فنجان آب گوشت یا مرغ بنوشید.


 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها