پراید ارزان نمی شود

مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری در مورد تأثیر واردات بر قیمت خودروها، تأثیر برجام بر بازار بورس و قیمت دلار توضیحاتی ارائه داد.

پوریا بختیاری در گفتگو با خبر فوری بیان داشت: با واردات خودرو، خودروهای خارجی که در رنج ۱/۵ تا ۲/۵ میلیارد تومان هستند بیش‌ترین ریسک را برای سرمایه‌گذاری دارند.

وی افزود: خودروهای چینی در صورت آزاد شدن واردات، افت شدید قیمت خواهند داشت اما خودروهایی که حدودا ۸ تا ۹ میلیارد هستند، ارزان نمی‌شوند.

بختیاری تاکید کرد: خودروهای داخلی که در رنج ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هستند حتی با وجود واردات هم ریسک خرید نخواهد داشت چون رقیب خودروهای خارجی نیستند.

افزایش شدید اجاره بها تا پایان سال قطعی است

پوریا بختیاری در مورد بازار مسکن نیز گفت: در حال حاضر موقعیت مناسبی برای خرید مسکن با هدف مصرفی داریم، اما اگر هدف سرمایه گذاری است، شاید بازارهای دیگر مناسب تر باشد.

وی تاکید کرد: بازار خرید مسکن، رشد یا افت چندانی نخواهد داشت اما به دلیل اینکه در شرایط کنونی، اجاره دادن به صرفه نیست، شاهد رشد شدید اجاره بها خواهیم بود.

او افزود: اگر برجام اتفاق بیفتد، رکود مسکن شدیدتر خواهد شد.

بورس بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است

پوریا بختیاری گفت: از بازار بورس انتظار رشد چندانی نداریم اما گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت خواهد بود.

وی افزود: خیلی از سهم‌ها با وجود ارزشمندی قیمتی کمتر از ارزش واقعی خود دارند و می‌شود روی آنها سرمایه‌گذاری کرد.

مشاور سرمایه‌گذاری بیان داشت: خارج شدن بورس از رکود و ورود آن به سیکل جدید یک تا ۱/۵ سال طول می‌کشد و امسال شاخص ۲ میلیون را نخواهیم دید.

قیمت دلار تحت هیچ شرایطی به ۴۰هزار تومان نخواهد رسید

پوریا بختیاری در مورد قیمت دلار گفت: اگر اختلاف تورم ایران و آمریکا تا پایان امسال ۳۰ الی ۳۵ درصد باشد، قیمت واقعی دلار ۳۵ الی ۳۷ هزار تومان برآورد می‌شود.

وی افزود: حتی اگر برجام به نتیجه نرسد، باز هم قیمت دلار به ۴۰هزار تومان نخواهد رسید اما ممکن است به ۳۹ هزار تومان برسد.

بختیاری بیان داشت: با به نتیجه رسیدن برجام، احتمال دارد دلار به ۲۳ هزار تومان برسد اما موقتی است و سریع به ۲۷ هزار تومان بازمی‌گردد. / خبر فوری

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها