در فرانسه صورت گرفت:

تجمع در خیابان ها به دلیل گرمای هوا ممنوع شد!

به دلیل گرمای شدید هوا در اروپا،دولت فرانسه تجمع در شهرها را ممنوع کرد.

به گزارش مستقل آنلاین،روزنامه گاردین نوشت:

فرانسه، اسپانیا و دیگر کشورهای اروپای غربی خود را برای تعطیلات آخر هفته پرآشوب آماده می کنند که قرار است رکوردها را بشکند و نگرانی در مورد آتش سوزی جنگل ها و اثرات تغییرات آب و هوایی را به خود جلب کند..

دما در روز جمعه در بخش هایی از فرانسه به بیش از 40 درجه سانتیگراد (104 فارنهایت) رسیده است.

 آب و هوای روز شنبه نشان دهنده اوج موج گرما در ژوئن(تیر)خواهد بود که مطابق با هشدارهای دانشمندان است مبنی بر اینکه چنین پدیده هایی به دلیل تغییرات آب و هوایی زودتر از حد معمول رخ خواهند داد.

دمای هوا از روز یکشنبه اندکی کاهش می یابد و در بخش هایی از فرانسه و سایر نقاط اروپا رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

اما پیش‌بینی‌کننده هواشناسی ایالتی فرانسه، متئو فرانس، گفت که رکوردهای دما در ماه ژوئن قبلاً در 11 منطقه در روز جمعه شکسته شده است و ممکن است در روز شنبه در برخی مناطق به 42 درجه سانتیگراد برسد.

 مقامات منطقه ای اعلام کردند، در اسپانیا، آتش سوزی جنگل ها در روز جمعه، نزدیک به 9000 هکتار (22240 هکتار) از زمین را در شمال غربی منطقه سیرا د لا کولبرا سوخت و حدود 200 نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرد.

و بیش از 3000 نفر از پارک موضوعی Puy du Fou در مرکز اسپانیا به دلیل آتش سوزی شدید اطراف تخلیه شدند.

آتش نشانان در حال مبارزه با آتش سوزی در چندین منطقه دیگر از جمله جنگل های کاتالونیا بودند که شرایط آب و هوایی مبارزه را پیچیده کرد.

 پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، روز جمعه، که روز جهانی مبارزه با بیابان‌زایی و خشکسالی است، از آتش‌نشانانی که جان خود را در خط مقدم آتش‌سوزی به خطر می‌اندازند، تمجید کرد.

 دمای هوا روز جمعه در بیشتر مناطق اروپای غربی بالای 35 درجه سانتیگراد بود.

 - بیش از نیمی از ادارات فرانسه تا بعد از ظهر روز جمعه در بالاترین یا دومین سطح هشدار گرما قرار داشتند.

 بریژیت بورگینیون وزیر بهداشت فرانسه، به خبرنگاران در وین، نزدیک لیون در جنوب شرقی گفت: «بیمارستان ها ظرفیت دارند، اما تعداد مراجعین بیشتر شده است».

 به دانش‌آموزان گفته شد که در بخش‌هایی با سطح هشدار «قرمز» در خانه بمانند و وزارت بهداشت خط ویژه ویژه موج گرما را فعال کرد.

 صلیب سرخ همچنین تلاش هایی را برای توزیع آب شیرین به جامعه بی خانمان در تولوز، که انتظار می رود دمای هوا در روز شنبه به 38 درجه سانتیگراد افزایش یابد، ترتیب داد.

متیو سورل، اقلیم شناس در Meteo France گفت: «این اولین موج گرمایی است که از سال 1947 در فرانسه ثبت شده است.»

 او با توجه به اینکه "بسیاری از رکوردهای دمایی ماهانه یا حتی تمام دوران ممکن است در چندین منطقه شکسته شود"، آب و هوا را "نشانگر تغییرات آب و هوا" نامید.

 چندین شهر در شمال ایتالیا جیره بندی آب را اعلام کرده اند و منطقه لومباردی ممکن است وضعیت اضطراری اعلام کند زیرا خشکسالی بی سابقه برداشت محصول را تهدید می کند.

 هواشناسان می گویند که بریتانیا گرم ترین روز سال خود را روز جمعه ثبت کرد و دمای هوا در اوایل بعد از ظهر به بیش از 30 درجه سانتی گراد رسید.

این سومین روز متوالی بود که رکوردهای دما در بریتانیا شکسته شد، جایی که در روز چهارشنبه بیش از 28 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه 29.5 درجه سانتیگراد بود.کارشناسان هشدار دادند که دمای بالا ناشی از روند نگران کننده تغییرات آب و هوایی است.

کلر نولیس، سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی در ژنو گفت: در نتیجه تغییرات آب و هوایی، موج گرما زودتر شروع می شود.

وی افزود: «آنچه امروز شاهد چیزی هستیم که متأسفانه پیش‌بینی آینده است» اگر غلظت گازهای گلخانه‌ای در جو همچنان به افزایش خود ادامه دهد و گرمایش جهانی را نسبت به سطوح پیش از صنعتی به 2 درجه سانتیگراد برساند.

 در فرانسه، تدابیر ویژه‌ای در خانه‌های سالمندان که هنوز با خاطره موج گرمای مرگبار سال 2003 گرفتارند، انجام شده است.

 ساختمان ها برای خنک کردن آنها با آب پاشیده می شوند و ساکنان از طریق اتاق های دارای تهویه مطبوع چرخانده می شوند.

 در بخش ژیروند، که شامل بوردو است، مقامات گفتند که همه رویدادهای عمومی در خارج از منزل یا مکان‌های فاقد تهویه مطبوع از ساعت 2 بعدازظهر (12:00 GMT) روز جمعه ممنوع خواهند شد، اقدامی که قرار است در سراسر منطقه گسترش یابد.

و محدودیت های سرعت در چندین منطقه، از جمله در اطراف پاریس، کاهش یافته است تا غلظت مه دود مضر یا ازن در گرما را محدود کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها