نشست قریب الوقوع سران منطقه در بغداد:

دعوت از رئیسی و پادشاه عربستان

عراق طی روزهای های آتی از سید ابراهیم‌ رئیسی، رئیس جمهور ایران برای شرکت در نشست بغداد دعوت خواهد کرد. پادشاه عربستان و امیر کویت از حاضران این نشست هستند.

کشور عراق قرار است نشستی بین المللی با حضور برخی کشورهای های منطقه ای و غربی در اواخر ماه جاری میلادی برگزار کند.

شبکه العربی الجدید به نقل از برخی منابع اعلام کرد که بغداد طی روزهای های آتی از سید ابراهیم‌ رئیسی، رئیس جمهور ایران برای شرکت در این مراسم دعوت خواهد کرد.

عامل الفایز، عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق پیش از این اعلام کرده بود: حدودا ۱۰ کشور از جمله ترکیه ،ایران ، عربستان و برخی کشورهای عربی دیگر  به علاوه برخی کشورهای اروپایی و آمریکا در نشست بغداد مشارکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، بغداد تاکنون ترکیه ، عربستان و کویت را برای مشارکت در این نشست دعوت کرده است.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق خاطرنشان کرد که فؤاد حسین، وزیر خارجه این کشور دعوتنامه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را به فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان تحویل داد.

در همین راستا، کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق به بیان توضیحاتی درباره نشست قریب الوقوع سران کشورهای منطقه‌ای به میزبانی بغداد پرداخت.

«عامر الفایز»، عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق به شفق نیوز گفت: بغداد پس از موفقیت دیپلماتیک و تلاش برای ثبات امنیتی، سیاسی و اقتصادی منطقه، در تلاش است تا جایگاه منطقه‌ای و نقش پیشروانه خود را بازیابد. وی گفت: حدود ۱۰ کشور از جمله ترکیه، ایران، عربستان و دیگر کشورهای عربی به علاوه کشورهای اروپایی و امریکا در نشست سران کشورهای منطقه در بغداد شرکت خواهند کرد. الفایز تصریح کرد: در این نشست درباره کنترل مرزها میان کشورها، تقویت روابط امنیتی، سیاسی و اقتصادی، حل بحران آب و نقش‌آفرینی در حل و فصل اختلافات میان برخی کشورهای منطقه گفت‌وگو خواهد شد. به گفته برخی منابع، فواد حسین قرار است به زودی به ایران سفر کند 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها