پیام مادورو به ایران چه بود؟

وزیر امور خارجه ونزوئلا در دیدار با سرپرست وزارت امور خارجه ایران، پیام کتبی تسلیت رئیس‌جمهور این کشور را تسلیم کرد.

پیام مادورو به ایران چه بود؟

«ایوان خیل پینتو» که به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور این کشور برای ادای احترام به مقام و جایگاه رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید به تهران سفر کرده، در دیدار با «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه پیام کتبی تسلیت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور کشورش را تسلیم کرد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا با ابراز مراتب تسلیت و همبستگی رئیس‌جمهور، دولت و مردم ونزوئلا به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و حسین امیرعبداللهیان، تاکید کرد: دولت و ملت ونزوئلا شریک غم و اندوه شما در این شرایط سخت هستند و ما همواره سرافرازی و پیروزی های ایران را مایه افتخار و سرافرازی خود می‌دانیم و در این شرایط دشوار و اندوهبار در کنار شما هستیم.

وی با اشاره به روابط صمیمی خود با وزیر خارجه شهید ایران، نقش ایشان را در تحکیم و تعمیق روابط تهران و کاراکاس ستود.

سرپرست وزارت امور خارجه نیز در این دیدار با قدردانی از سفر وزیر امور خارجه ونزوئلا و حضور وی در مراسم ادای احترام به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه فقید ایران، ابراز امیدواری کرد مسیر تعمیق و توسعه روابط با تدبیر و راهبری مسئولان عالی ۲ کشور با قوت تداوم یابد.

باقری ابراز اطمینان کرد ارتقای کمی و کیفی روابط ایران و ونزوئلا یک الزام راهبردی برای تقویت چندجانبه‌گرایی است و ایران عزم جدی دارد تا از ظرفیت‌های مختلف برای توسعه مناسبات با ونزوئلا به‌ویژه در عرصه اقتصادی استفاده نماید.

منبع: ایسنا

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها