پوتین: پیروزی روسیه اجتناب ناپذیر است

رییس جمهور روسیه در سخنانی تأکید کرد: پیروزی روسیه اجتناب ناپذیر است.

پوتین: پیروزی روسیه اجتناب ناپذیر است

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در سخنانی تصریح کرد: پیروزی روسیه اجتناب ناپذیر است. برای نئونازی خطاب کردن رژیم کی یف دلایل مختلفی داریم و به ارتش و افرادی که خود را بخشی از فرهنگ روسیه می‌دانند، کمک می‌کنیم.

رئیس جمهور روسیه در این ارتباط ادامه داد: نبرد در دونباس از سال ۲۰۱۴ متوقف نشده است، هر کاری که روسیه امروز انجام می‌دهد تلاشی برای پایان دادن به جنگ است.

«ولادیمیر پوتین» درباره دونباس گفت: ما را به سادگی فریب دادند. این اولین بار نیست که این برای ما اتفاق می‌افتد و رخ می‌دهد. با این وجود، ما تمام تلاش خود را برای حل و فصل این وضعیت از راه‌های مسالمت آمیز انجام دادیم. اکنون آشکار شده است که این غیرممکن بود.

وی در این باره اضافه کرد: پیروزی مسکو حتمی است. این امر بر چند چیز استوار است: اتحاد و انسجام روسیه و به طور کلی مردم چند ملیتی روسیه؛ شجاعت و دلاوری مبارزان ما در چارچوب یک عملیات ویژه و در خط مقدم و البته کار جمعی نظامی- صنعتی.

این مقام روسیه پیشتر در سخنانی گفته بود: تحریم‌های غرب علیه بخش انرژی این کشور، نتوانسته مانع جدی در مسیر صادرات نفت و گاز این کشور ایجاد کند. تولید نفت در روسیه ۲ درصد افزایش یافته است.

رئیس جمهور روسیه، که کشورش هدف ۹ بسته تحریم‌های گسترده غرب گرفته است، در یک نشست مجازی درباره مسائل اقتصادی تاکید کرد اگرچه روسیه تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد، اما تولید نفت این کشور در سال ۲۰۲۲ با افزایش، به ۵۳۵ میلیون تن رسید.

از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰)، غرب به طور یکپارچه نسبت به اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو به‌ویژه در حوزه انرژی این کشور اقدام کرد. البته با توجه به افزایش بهای سوخت در اروپا، به نظر می‌رسد تحریم‌های غرب نتیجه معکوس داشته و بیش از آنکه به روسیه ضربه بزند، اقتصاد اروپا را تحت‌الشعاع قرار داده است.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.