۷ هزار عضو داعش به شمال افغانستان می روند

برخی منابع به نقل از طالبان مدعی شدند گروه تروریستی داعش در حال آموزش دست‌کم هفت هزار نیروی داعشی در خاک پاکستان برای اعزام به شمال افغانستان است.

۷ هزار عضو داعش به شمال افغانستان می روند

در نامه‌ای منسوب به «مولوی محمد آصف ذاکر» فرمانده تیپ دوم (تیپ مرزی) لشکر 203 منصوری طالبان که در فضای مجازی منتشر شده است، وی به بخش اطلاعات و دیگر بخش های این لشکر اعلام شده است گروه تروریستی داعش در حال برنامه ریزی برای اعزام هفت هزار نیروی جدید به ولایت‌های شمالی افغانستان است.

در این نامه تاکید شده است این افراد در ایالت خیبرپختونخوا در پاکستان آموزش دیده‌اند و قرار است به صورت انفرادی و گروهی به داخل افغانستان منتقل خواهند شد.

لشکر 203 منصوی طالبان همچنین گفته است اعضای داعش به رهبری شخصی پاکستانی به نام «مسلم کوت وال» در مراکز آموزشی ساخته شده در مناطق کوهستانی تیرا ریشگل، کوکو خیل، اوبیجر و گنده غری واقع در ایالت خیبرپختونخوا، دوره‌های آموزشی را تکمیل کرده‌اند.

این افراد قرار است از طریق شهرستان «اَزره» در ولایت لوگر، شهرستان «زازی» در پکتیا، شهرستان «علیشنگ»در  استان لغمان و نقاطی در ولایت ننگرهار وارد افغانستان شوند و سپس به منظور نبرد با طالبان به ولایت‌های شمالی افغانستان منتقل شوند.

در پی این گزارش، طالبان به تمامی نیروهای تیپ دوم لشکر 203 منصوری دستور داده است تا همه افراد را هنگام ورود به افغانستان در مرزهای ولایت‌های ننگرهار، لوگر، پکتیا و لغمان به دقت بازرسی نمایند و اجازه ورود اعضای داعش را به افغانستان ندهند.

پایگاه اصلی لشکر 203 منصوری طالبان در حومه‌ فرودگاه شهر گردیز، مرکز پکتیا قرار دارد. این لشکر مسئول تامین امنیت در مناطق جنوب شرقی افغانستان است و تیپ دوم آن مسئولیت حفاظت از خط مرزی دیورند را به عهده دارد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.