روسیه برای تامین سلاح های مورد نیاز خود به کره شمالی و ایران روی آورده است

معاون وزیر دفاع آمریکا در جریان سفر به اوکراین مدعی شد که روسیه برای تامین سلاح های مورد نیاز خود به کره شمالی و ایران روی آورده است.

روسیه برای تامین سلاح های مورد نیاز خود به کره شمالی و ایران روی آورده است

تارنمای اوکراینی اوکرینفورم (UkrInform) امروز نوشت که کالین کال معاون سیاسی پنتاگون دوشنبه شب (۲۶ دی) به رسانه های کشور میزبان گفت که روسیه به دلیل کمبود موشک و پهپاد در حال درخواست کمک از ایران و کره شمالی است.

کال گفت: درخواست روسیه از ایران و کره شمالی نشان دهنده درماندگی آنان است. در مورد پهپادها باید انتظار تعمیق روابط ایران و روسیه را داشته باشیم که آن نیز به دلیل اتکای روز افزون روسیه به کمک دیگر کشورها برای تامین تسلیحاتی است که خود در اختیار ندارد.

وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفت که واشنگتن از روابط مسکو و تهران نگران بوده و تولید بومی موشک در روسیه را رصد و تحریم هایی را اعمال خواهد کرد.

آمریکا ابتدا ادعای ارسال پهپادهای ایرانی و پس از آن انتقال احتمالی موشک‌های زمین به زمین از سوی ایران به روسیه برای استفاده در جنگ روسیه و اوکراین را مطرح کرده بود.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که محدودیت‌های مربوط به تسلیحات ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ رسما خاتمه یافته و از آن زمان، انتقال تسلیحات به، یا از ایران، دیگر مشمول قطعنامه ۲۲۳۱ نمی‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.