امتناع پاکستان از به رسمیت شناختن طالبان

وزیر خارجه پاکستان طی سخنانی گفت: اسلام آباد تصمیمی برای به رسمیت شناختن طالبان ندارد و در این خصوص همگام با جامعه جهانی اقدام خواهد کرد.

«بلاول بوتو زرداری»، وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد که برای به رسمیت شناختن طالبان اجماع بین‌المللی درباره این گروه را دنبال خواهد کرد.

وزیر خارجهٔ پاکستان در کنفرانس خبری در اسلام‌آباد گفت: «تا جایی که مربوط به رسمیت شناختن طالبان می‌شود، پاکستان مایل نیست به تنهایی اقدام کند و ترجیح می‌دهد این روند را با اجماع بین المللی دنبال کند.»

وی افزود که حکومت پاکستان از تعامل پایدار بین المللی با حکومت طالبان برای کمک به جلوگیری از یک فاجعهٔ انسانی در افغانستان حمایت می‌کند.

وزیر خارجهٔ پاکستان از طالبان خواست تا به تعهدات خود در قبال افغان‌ها و جهان مبنی بر مبارزه با تروریسم بین المللی و احترام به حقوق بشر همه افغان‌ها از جمله دسترسی زنان به آموزش، عمل کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی پاکستان تاکید کرد: پس از روی کار آمدن دولت جدید در اسلام آباد تصمیم بر این شد که با هیات حاکمه افغانستان وارد تعامل شویم، البته این به معنای به رسمیت شناختن این گروه نیست.

وی همچنین درباره تعطیلی مرز اسپین بولدک نیز گفت: دلیل تعطیلی مرز حمله تروریستی از داخل خاک افغانستان و تیراندازی بر نظامیان پاکستان است و طالبان نباید اجازه فعالیت گروه های تروریستی در خاک این کشور را بدهد.

وزیر خارجه پاکستان طی سخنانی گفت: اسلام آباد تصمیمی برای به رسمیت شناختن طالبان ندارد و در این خصوص همگام با جامعه جهانی اقدام خواهد کرد.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها