شروع دوباره مذکرات ایران و آژانس اتمی تا پایان ماه جاری در تهران

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: قرار است دور دیگری از رایزنی‌ها بین کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و طرف ایرانی تا پایان ماه جاری در تهران صورت گیرد.

به گفته میخائیل اولیانوف قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که توسط آلمان، انگلیس و فرانسه پیشنهاد شد، بسیار نابهنگام بود.

به گزارش خبرگزاری تاس، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین جمعه شب گفت، کشورهای غربی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای ایجاد مشکل در ادامه مذاکرات بر سر بازگرداندن توافق هسته‌ای ایران استفاده می‌کنند.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ افزود: اینکه چرا نیاز به ایجاد مشکل برای مذاکرات وین و بازگرداندن توافق هسته‌ای وجود داشت مشخص نیست، اگرچه امروز به نظر می‌رسد دلایل آن واضح‌تر شده است. زیرا پنتاگون اعلام کرد در شرایط کنونی توافق‌ در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک یا همان برجام، بی مناسبت است.

وی افزود: قرار است دور دیگری از رایزنی‌ها بین کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و طرف ایرانی تا پایان ماه جاری در تهران صورت گیرد.

قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده آمریکا و تروئیکای اروپا که در تداوم سیاست فشار حداکثری و اتهام پراکنی به جمهوری اسلامی ایران پیرامون مسائل ادعایی پادمانی ارائه شد دیروز پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱ به تائید شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسید.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها