اطلاعات ۳ میلیون اسرائیلی در معرض فروش

روزنامه یدیعوت آحارانوت اعتراف کرد، یک روز بعد از انتشار اطلاعات و تصاویر شخصی دیوید بارنیاع رئیس موساد، یک گروه هکری دیگر از آمادگی برای فروش اطلاعات شخصی سه‌میلیون شهروند اسرائیلی خبر دادند.

یا نت پایگاه آن‌لاین روزنامه یدیعوت آحارانوت شامگاه دوشنبه در گزارشی در این رابطه نوشت، این گروه هکری که خود را The Benevolent Thief (دزدان باسخاوت) توصیف می‌کنند، اطلاعات مربوط به 30 هزار نفر از دانشجویان و معلمان را که از دیتاهای شرکت Metach به سرقت برده‌اند، در معرض فروش قرار داده اعلام کردند، اینها بخشی از اطلاعات 3 میلیون اسرائیلی است که در اختیار دارند.

در ادامه این گزارش آمده است، هکرها اعلام کردند، پرونده‌های حدود 3 میلیون نفر را شامل نام؛ نام خانوادگی، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن، پست الکترونیکی و... در معرض فروش قرار داده‌اند.

ظاهراً تمامی این اطلاعات از مرکز فن‌آوری اطلاعات آموزشی Metach که یک مرکز غیرانتفاعی عمومی است و پایگاهی الکترونیکی برای استفاده بسیاری از دانش‌آموزان در اسرائیل محسوب می‌شود، به سرقت رفته است.

شرکت Metach هم به وقوع این حمله سایبری علیه خود اعتراف کرده است، و خبر داده است با همکاری ساختار سایبری اسرائیل از وقوع این حمله سایبری مطلع شده است و هم‌اکنون با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حال به‌روزرسانی سایت است و همزمان با آن در حال بررسی میزان زیان‌های وارده است که طی ساعات آینده آن را اعلام خواهد کرد. براساس پایش انجام‌گرفته توسط یا نت، تمامی اطلاعات قرارداده‌شده به‌روی شبکه اینترنت متعلق به افرادی است که در دهه نود از قرن گذشته و اوایل قرن بیست و یکم متولد شده‌اند و احتمالاً جزو دانش‌آموزان سابق بوده‌اند.

به‌زعم این رسانه با استناد به این مسئله می‌توان امیدوار بود اطلاعات موجود اطلاعات جدیدی نباشند.

در بخش دیگری از این گزارش با استناد به اطلاعات شرکت پایش فضای امنیت سایبری Check Point تأکید شده است: اخیراً شاهد گسترش چشمگیر حملات سایبری علیه اسرائیل بودیم که اکثر آنها از طریق کانال‌های ایجادشده در پلت‌فرم تلگرام اطلاع‌رسانی می‌شوند. تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها