آمریکا ایمن الظواهری را کشته‌ است!

کاخ سفید می گوید که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به زودی درباره یک «عملیات موفق ضدتروریستی» صحبت خواهد کرد.

منابع خبری آمریکایی اعلام کردند ایمن الظواهری رهبر القاعده کشته شد.

به گفته مقامات آمریکایی، ایالات متحده ایمن الظواهری، رهبر القاعده و یکی از تحت تعقیب ترین تروریست های جهان را که بر حملات 11 سپتامبر 2001 نظارت داشت، کشته است.

 

واشنگتن پست نوشت: به گفته مقامات آمریکایی، ایالات متحده ایمن الظواهری، رهبر القاعده و یکی از تحت تعقیب ترین تروریست های جهان و جانشین بن لادن که بر حملات 11 سپتامبر 2001 نظارت داشتند، کشته است.

.

 

هر دوی این افراد در اواخر سال 2001 از نیروهای آمریکایی در افغانستان فرار کردند و محل اختفای ظواهری مدت‌ها نامشخص بود. بن لادن در سال 2011 توسط نیروهای آمریکایی در پاکستان کشته شد.

پس از آنکه برخی منابع خبری تایید کردند امریکا موفق شده ایمن الظواهری، رهبر القاعده در افغانستان را توسط حملات پهپادی بکشد کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن به زودی برای اعلام یک حمله موفقیت آمیز آماده می‌شود. کاخ سفید می گوید که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به زودی درباره یک «عملیات موفق ضدتروریستی» صحبت خواهد کرد.

یک مقام ارشد کاخ سفید گفته است: «در پایان هفته، ایالات متحده یک عملیات ضدتروریستی را علیه یک هدف مهم القاعده در افغانستان انجام داد. این عملیات موفق بود و غیرنظامیان در آن کشته نشدند.»

ساعتی پیشتر طالبان تایید کرد که حمله روز یکشنبه در کابل توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی انجام شده و آن را محکوم کرد.

آسوشیتدپرس نخستین رسانه ای بود که از کشته شدن ظواهری خبر داد.

مشخص نیست که ظواهری کجا و چه زمانی کشته شده و کدام عنصر از دولت ایالات متحده این ماموریت را انجام داده است.

کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد که بایدن، رئیس‌جمهور بایدن امشب در مورد «یک عملیات ضد تروریستی موفق» سخنانی را بیان خواهد کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها