این قاتل تاکنون جان 224 نفر را گرفته است!

در شش ماه اول امسال، ۲۲۴ نفر به دلیل مسمومیت با گاز سمی منوکسید کربن جان خود را از دست دادند، آماری که در مقایسه با شش ماه اول سال گذشته، ۲۲.۴ درصد افزایش داشته است.

این قاتل تاکنون جان 224 نفر را گرفته است!

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، در شش ماه ابتدایی سال گذشته، ۱۸۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند. آماری که در شش ماه نخست امسال افزایش داشته و به ۲۲۴ نفر رسیده است.

این افزایش ۲۲.۴ درصدی طی شش ماه اول امسال به منزله هشدار و زنگ خطری برای احتمال افزایش گازگرفتگی و از بین رفتن‌ جان‌های بیشتر در نیمه دوم سال است چرا که روند آمارها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد در نیمه دوم سال شمار قربانیان گاز گرفتگی افزایش می یابد.بر اساس این گزارش، در شش ماه اول سال گذشته و از میان ۱۸۳ جان باخته گازگرفتگی، ۱۳۰ نفر مرد و ۵۳ نفر زن بودند. از میان ۲۲۴ جان باخته در شش ماه اول امسال نیز ۱۶۷ نفر مرد و ۵۷ نفر زن بودند.

در شش ماه اول سال ۱۴۰۱ استان‌های تهران با ۲۹ فوتی، خراسان رضوی با ۲۵ فوتی و آذربایجان شرقی با ۲۳ فوتی  دارای بیشترین جان باخته و استان‌های قم،‌ سیستان و بلوچستان و سمنان بدون جان باخته بودند. در استان‌های ایلام، بوشهر و خراسان جنوبی نیز یک فوتی به ثبت رسیده و در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، هرمزگان و یزد تنها دو نفر جان خود را به دلیل گازگرفتگی از دست داده‌اند.

در شش ماه اول سال ۱۴۰۰ استان‌های تهران با ۴۱، اصفهان و خراسان رضوی با ۱۵ و آذربایجان شرقی با ۱۴ نفر بیشترین جان باختگان گاز گرفتگی را به خود اختصاص داده بودند و استان‌های خراسان شمالی، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد نیز بدون جان باخته بودند. در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، گلستان، لرستان و یزد نیز یک جان باخته و در استان‌های بوشهر، سمنان و گیلان دو جان باخته به ثبت رسیده است.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها