سود نقدی 1,150 تومانی به ازای هر سهم آریا تصویب شد

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در ارائه گزارش هیات مدیره به مجمع عمومی صاحبان سهام به تشریح فعالیت‌ها و دستاوردها در سال ۱۳۹۹ پرداخت و گفت: با تولید 1 میلیون و 900 هزار تن انواع محصولات و ۱۱۰ هزار تن بیشتر از سال قبل، بالاترین رکورد تاریخ شرکت رقم خورد.

امیر حسین بحرینی با اعلام خبر فوق تصریح کرد: شرکت آریا ساسول با رفع گلوگاههای تولیدی واحدهای پلی‌اتیلن سنگین و سبک در سالهای اخیر و انتخاب روش پیشگویانه به جای روش پیشگیرانه در نگهداری و تعمیرات و توجه به اصل مدیریت دارایی های فیزیکی، در سال 99 نیز همانند سال 98 رتبه های اول و دوم تولید در میان واحدهای  300 هزارتنی پلی اتیلنی کشور را به خود اختصاص داد و توانست392 هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سنگین و 386 هزار تن در واحد پلی‌اتیلن سبک تولید کند.

ثبت رکورد ۵۳۰ میلیون دلار سود خالص

 بحرینی با اشاره به رشد ۱۶۳ درصدی سود خالص نسبت به دوره مشابه سال قبل افزود: تولید حدود ۱۱۰ هزار تن محصول بیشتر نسبت به سال قبل و بازگشت قیمت محصولات به محدوده منطقی قبل از شوک ناشی از پاندمی کرونا از دلایل مهم دستیابی به سود ۱۱ هزار میلیارد تومانی (معادل ۵۳۰ میلیون دلار) در سال ۱۳۹۹ است که بالاترین رکورد سودآوری ارزی و ریالی در تاریخ شرکت به شمار می آید.

آخرین خبر ازطرحهای توسعه و پیش بینی 110 میلیون دلار سود جدید

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول یادآور شد: پروژه احداث واحد پلی‌اتیلن جدید شرکت با ظرفیت 300 هزار تن در سال که  تا پایان سال 1401 به بهره‌برداری خواهد رسید با اضافه کردن حدود ۱۰۰ میلیون دلار به سود سالانه شرکت، بدون شک مهمترین اتفاق در حوزه کسب و کار و سودآوری شرکت است که پس از زمان بهره‌برداری مجتمع در سال 87 به وقوع پیوسته است.

وی از آغاز طرح جدید دیگری با عنوان پروژه ۱۶۵ هزار تنی جداسازی محصول جانبی C3+ سخن گفت و ابراز امیدواری کرد: اجرای آن، با افزایش ۱۰ میلیون دلاری سودآوری از طریق تکمیل زنجیره ارزش، پایداری تولید واحد الفین از این منظر نیز تثبیت شود.

افزایش سرمایه جذاب

 بحرینی ابراز امیدواری کرد شرکت به زودی و از محل سود انباشته در خواست افزایش سرمایه خواهد داد.

مدیرعامل آریاساسول  برنامه تولید و فروش سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد و ادامه داد: میزان فروش محصولات در سال جاری دست کم ۶۵ هزار تن بیشتر از سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده است و یکی از برنامه های جدید در سال جاری صادرات دست کم 50 هزار تن اتیلن است که اقدامات اجرایی آن در دست اقدام قرار دارد.

2

چشم انداز مثبت بازارهای پلی اتیلن در جهان

وی با اشاره به چشم انداز مثبت تقاضا در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ در بازار پلی اتیلن جهانی تصریح کرد: با پشت سر گذاشتن بحران جدی اقتصادی ناشی از کرونا، قیمتهای جهانی پلی اتیلن در سال ۱۴۰۰ را دست کم 100 دلار بیشتر از متوسط قیمتهای سال ۱۳۹۹ پیش بینی می شود.

مدیرعامل شرکت آریاساسول با اشاره به فرایندهای دقیق فروش و وصول مطالبات شرکت، دریافت گزارش مطلوب و بدون یک بند از حسابرس و بازرس قانونی را با وجود  بزرگی کسب و کار از مزیتهای رقابتی شرکت در بازار سرمایه برشمرد و افزود با وجود Turnover  نزدیک به یک میلیارد دلاری،شرکت هیچگونه مطالبات مشکوک الوصولی ندارد.

توزیع ۹۶ درصد سود قابل تقسیم

در پایان جلسه نیز نهایت مجمع با توزیع 1150 تومان به ازای هر سهم  معادل 96 درصد سود قابل تقسیم موافقت کرد و بنا بر تاکید مدیرعامل پرداخت سود سهامداران حقیقی به سرعت و از ۱۰ روز آتی( 8 خرداد)  از طریق سامانه  سجام توزیع می شود.بنا براین گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پلیمر آریاساسول ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه  28 اردیبهشت‌ماه 1400 با حضور بیش از 94 درصد سهامداران در محل اصلی شرکت واقع در عسلویه، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها