قیمت خودرو کاهش یافت

قیمت خودرو از ابتدای سال تاکنون ۲۰ درصد ریزش داشته است و این ریزش قیمت خودرو در برخی خودروها مثل پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ دو کاملا محسوس است.

قیمت خودرو از ابتدای سال تاکنون ۲۰ درصد ریزش داشته است و این ریزش قیمت خودرو در برخی خودروها مثل پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ دو کاملا محسوس است.

 

شاید شما هم از آن گروه از متقاضیان خودرو باشید که برای خرید دست نگه داشته اند و چشم به نتیجه مذاکرات وین دوخته اند. این انتظار چندان غیرواقع بینانه نیست و حتی نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران هم توصیه کرده فعلا کسی خودرو نخرد.

 

علت روشن است؛ از یک طرف ممکن طی هفته های پیش رو – یعنی نهایتا ۲ تا ۳ هفته دیگر – مذاکرات وین به نتیجه برسد و در این صورت بازار خودرو قطعا با یک شوک قیمت مواجه می شود. برخی گمانه زنی ها از سقوط ۳۰ درصدی قیمت خودروهای پرتقاضا در صورت توافق جدید در مذاکرات وین سخن گفته اند.​

 

 

از سوی دیگر در بازار راکد خرید به صرفه نیست چرا که قیمت ها شفاف نیست. در چنین بازاری کسی حاضر به خرید و فروش نیست و کسانی هم که اقدام به خرید می کنند ممکن است در دام قیمت های غیرمنطقی بیفتند.

 

 

قیمت خودرو از ابتدای سال تاکنون ۲۰ درصد ریزش داشته است و این ریزش در برخی خودروها مثل پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ دو کاملا محسوس است.

 

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ اوایل امسال تا ۲۱۰ میلیون تومان هم قیمت می خورد اما اکنون می توان این خودرو را به قیمت ۱۹۰ تا ۱۹۳ میلیون خرید. پژو پارس بنزینی مدل ۱۴۰۰ هم با کاهش حدود ۲۰ درصدی از ابتدای سال از ۲۴۰ میلیون به ۲۲۳ میلیون تومان رسیده است.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها