آشنایی با انواع یراق کابینت

ابینت یک وسیله‌ی ضروری برای سازماندهی اقلام و لوازم مختلف می‌باشد که نه تنها در آشپزخانه بلکه در بخش‌های مختلف خانه همچون سرویس بهداشتی، انبار و... به کار برده می‌شود.

آشنایی با انواع یراق کابینت

رای ساخت و نصب کابینت یک سری یراق آلات مهم و ضروری وجود دارد که حتما باید از آن‌ها استفاده شود. یراق کابینت در انواع متنوعی از مدل با کاربردهای متفاوتی طراحی و ساخته شده است که برای مونتاژ و نصب کابینت استفاده می‌شوند. در هنگام انتخاب و خرید کابینت حتما باید به نوع یراق آلات استفاده شده در آن نیز دقت نمایید و برای مونتاژ کردن کابینت‌ها از یراق مناسبی استفاده نمایید. همان‌طور که می‌دانید یراق کابینت به سبب جنس فلزی که دارد باید به گونه اتخاب شود تا از مقاومت بالایی در بربرا آسیب‌های مختلف برخوردار باشد. برای کابینت از یراق آلات مختلفی همچون پیچ، دستگیره، پایه کابینت، جک و... استفاده می‌شود از پر مصرف‌ترین یراق کابینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که در ادامه به شرح کاربرد و مشخصات هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:
1. لولا گازور
2. ریل کشو

kabinet

معرفی انواع لولا گازور

لولا یراقی است که وظیفه‌ی اتصال دو جسم را دارد که به صورت مفصل عمل کرده و باعث حرکت نیز می‌شود. از لولا برای موارد مختلفی همچون درب ورودی، درب کمد، درب جعبه و... استفاده می‌کنند. در واقع لولا یکی از مهم‌ترین بخش یراق کابینت بوده که در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده است. برای نصب و مونتاژ کامل کابینت حتما به لولا گازور نیاز پیدا خواهید کرد. لولا گازور یراقی است که در انواع متنوعی برای نصب درب کابینت در بازار وجود دارد که تعداد انتخابی آن برای نصب، به وزن درب کابینت بستگی دارد. از انواع لولا گازور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• لولا گازرو ساده

• لولا گازور آرام بند

• لولا گازور زاویه دار

lola

کاربرد لولا گازور ساده

لولا گازور ساده یا معمولی که به لولا فنری نیز شناخته می‌شود یکی از کاربردی‌ترین یراق کابینت می‌باشد که باید از خصوصیاتی همچون پیچ ریگلاژ بلند، ریگلاژ پذیری انتهای لولا، قدرت جذب بالای درب و جنس مقاوم برخوردار باشد تا باز و بسته کردن درب را راحت‌تر کند. با اتصال لولا گازور ساده به درب کابینت شاهد بسته شدن درب با نیروی بسیار خواهید بود که صدای بلندی را نیز ایجاد می‌کند. لولا گازور ساده در دو نوع چهار پیچ و دو پیچ وجود دارد که با مراجعه به فروشگاه اینترنتی چوبینر می‌توانید انواع با قیمت و مشخصات هر کدام از آن‌ها آشنا شوید.

کاربرد لولا گازور آرام بند

لولا گازور آرام بند همان‌طور که از نامش مشخص است باعث آرام و بی صدا بسته شدن درب کابینت خواهد شد. این مدل لولا به لولا گازور پمپی نیز شناخته می‌شود که از دو بخش جداگانه تشکیل شده است. یکی از بخش‌های این نوع لولا گازور روی بدنه کابینت و دیگری روی حفره‌ای دایره‌ای شکل قرار می‌گیرد. درون لولا گازور آرام بند یک پمپ قرار داده شده است که از ناگهانی بسته شدن درب کابینت و ایجاد صدا جلوگیری می‌کند. رگلاژ آسان لولا آرام بند یکی از ویژگی‌های بی‌نظیر این مدل لولا گازور نیز می‌باشد.

کاربرد لولا گازور زاویه دار

حتما تا به حال کابینت‌هایی که در قسمت کنج آشپزخانه قرار می‌گیرند را مشاهده کرده‌اید. برای درب این گونه کابینت‌ها باید از یک نوع لولا گازور مخصوص استفاده نمایید تا درب به راحتی باز و بسته شود. لولا گازور زاویه دار مخصوص درب کابینت‌هایی است که نیاز دارند تا بیشتر یا کمنتر از 90 درجه باز و بسته شوند. درواقع این مدل لولاگازور به شما این امکان را می‌دهد تا درب کابینت را در زاویه‌ی مورد نظر باز و بسته نمایید. لولا گازور زاویه دار در زاویه‌های مختلف 30، 45، 180 و 270 درجه تولید و طراحی می‌شود.

انواع ریل کشوی کابینت

ریل کشو یکی دیگر از یراق آلات ضروری برای کشوهای مختلف می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی کشوی کمد، کابینت و... را باز و بسته نمایید. در گذشته از یک زهواره چوبی و ایجاد شیار بر روی بدنه کشو استفاده می‌کردند تا بتوانند کشو را باز و بسته نمایند. ریل نیز همانند لولا دارای انواع متنوعی می‌باشد که به شرح برخی از آن‌ها میپردازیم

• ریل دو تیکه ساچمه ای

• ریل سه تیکه ساچمه ای

reyl

ریل دو تیکه ساچمه ای چیست؟

ریل دو تیکه ساچمه ای در زیر کشو کابینت نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار از داخل نصب می‌گردد که باعث حرکت روان کشو خواهد شد. ریل کشو دو تیکه ساچمه ای در داخل خود دارای ضامنی است که مانع از خارج شدن کامل کشو از داخل باکس می‌شود. 

کاربرد ریل سه تکه ساچمه ای 

ریل سه تکه ساچمه ای همانند ریل دو تیکه می‌باشد با این تفاوت که با استفاده از آن می‌توانید  فضای بیشتری از کشوی کابینت را مشاهده نمایید چرا که باعث بیرون آمدن کشو با طول بیشتر خواهد شد. 

قیمت انواع یراق کابینت

همان‌طور که در این مقاله گفته شده انواع متنوعی از یراق کابینت وجود دارد که هر کدام از قیمت متفاوتی برخوردار می‌باشند. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی مدل و برندهای متفاوتی یراق آلات را مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت هر کدام از آن‌ها می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

 

09021235626 – 02166563048 – 02634647972

Choobiner.ir

 

 

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها