تکلیف تعطیلی اصناف در هفته آینده مشخص شد

دکتر علیرضا رئیسی گفت: ممنوعیت تردد در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ آذر) از ساعت ۲۰ خواهد بود و اصناف هم به جز مشاغل گروه یک باید از ساعت ۱۸ تعطیل شوند.

تکلیف تعطیلی اصناف در هفته آینده مشخص شد

دکتر علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط زنده اسکایپی در اخبار نیمروزی به مصوبات امروز ستاد اشاره کرد و گفت: جلسه امروز ستاد با حضور رئیس‌جمهور و گروه‌های تخصصی برگزار  شد و درخصوص قرارگاه عملیاتی پیشنهاداتی مطرح و تصمیماتی در این زمینه گرفته شد. رئیسی گفت: ممنوعیت تردد در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ آذر) از ساعت ۲۰ خواهد بود و اصناف هم به جز مشاغل گروه یک باید از ساعت ۱۸ تعطیل شوند.

وی افزود: بر اساس تصمیم‌گیری انجام‌شده، پلیس راهور و نیروی انتظامی کنترل ترددها را بر عهده خواهند داشت و خودروهای شخصی که در ساعت‌های ممنوعه تردد داشته باشند، از طریق دوربین یا ماموران پلیس راهور به میزان ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

رئیسی گفت: دورهمی‌های خانوادگی عامل حدود ۵۰ درصد از ابتلاها به بیماری کرونا است و در برخی موارد این ابتلا منجر به فوت خواهد شد. برگزاری دورهمی‌های خانوادگی به معنای شریک شدن در میزان مرگ و میرهای ناشی از ابتلا است و باید بدانیم که همه چیز قانون و محدودیت نیست. بلکه مردم باید مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را بپذیرند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه ترددهای بین‌شهری در شهرهای نارنجی و قرمر ممنوع است و اصناف متخلف مشمول جرایم سنگین می‌شوند.

 

 

ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا از ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا خبر داد و از شهروندان درخواست کرد با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس از هرگونه دورهمی و برگزاری مراسم شب یلدا خودداری کنند.

حسین قاسمی در تشریح محدودیت های شب یلدا در هفته آینده به ایسنا گفت: بی تردید با هدف قطع زنجیره کرونا ویروس از شهروندان درخواست می کنیم از هرگونه برگزاری مراسم شب یلدا و دورهمی خودداری کنند و مراسم یلدا را به صورت مجازی انجام دهند.

وی افزود: در همین راستا برای پیشگیری از رفت‌ها و آمدها و تجمعات شب یلدا مقرر شد روزهای شنبه و یکشنبه  ۲۹ و ۳۰ آذرماه، اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد ممنوع شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها