تنها 1 ماه تا باز شدن فرودگاه جدید برلین!

ساخت این فرودگاه بین المللی از سال 2006 آغاز شده و حالا پس از 14 سال آماده بهره برداری است.

تنها 1 ماه تا باز شدن فرودگاه جدید برلین!

فرودگاه جدید برلین که با نام فرودگاه براندنبورگ (Berlin Brandenburg Airport) شناخته می شود، از سال 2006 میلادی در حال ساخت است و بار ها زمان افتتاح ان به تعویق افتاده است. فرودگاه براندنبورگ به زودی به یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان تبدیل خواهد شد.

با افتتاح فرودگاه بین المللی براندنبورگ، برلین سه فرودگاهی می شود. البته هنوز تاریخ دقیقی برای افتتاح این فرودگاه مشخص نشده و هنوز اخبار های ضد و نقیض  درباره تاریخ و شرایط افتتاح این فرودگاه شنیده میشه.

ساخت فرودگاه سوم برلین با یک برنامه ریزی 5 ساله از سال 2006 آغاز شد و گفته می شد که در سال 2011 افتتاح خواهد شد.

اما به دلیل برنامه ریزی ضعیف، ضعف مدیریت و فساد، برنامه ساخت این فرودگاه با مشکل رو به رو شد و زمان پایان ساخت ان را بار ها تغییر داد.

این فرودگاه در دهه گذشته بار ها خبر ساز شده است.

پس از این که فرودگاه براندنبورگ سرانجام توانست مجوز عملیاتی خود را در ماه می سال 2020 دریافت کند.

در اول اکتبر سال 2020 مقامات محلی و هوپیمایی کشور آلمان تایید نهایی افتتاح فرودگاه سوم برلین، فرودگاه براندنبورگ را در 31 اکتبر سال 2020 صادر کردند.

بازار خبر ها و شایعات درباره این فرودگاه پرحاشیه داغ است، این در حال که به گفته مسئولین تنها یک ماه تا افتتاح رسمی این فرودگاه بین لمللی باقی مانده است.

گفته می شود که این فرودگاه بعد از افتتاح به فرودگاه اول برلین تبدیل خواهد شد.

پیش از این فرودگاه بین المللی تگل فرودگاه اول و فرودگاه بین المللی شونفلد فرودگاه دوم این شهر بود.

این فرودگاه در تاریخ 31 اکتبر افتتاح خواهد شد و طبق اعلام مقامات این کشور آخرین پرواز در فرودگاه قدیمی تگل همزمان با افتتاح این فرودگاه و با پرواز ایرفرانس انجام خواهد شد.

فرودگاه قدیمی تگل پس از 8 نوامبر کاملا بسته خواهد شد و از این پس با خرید بلیط هواپیما برلین در فرودگاه براندنبورگ به زمین خواهید نشست.

این در حالی است که فرودگاه شونفلد سرنوشت متفاوت تری با فرودگاه تگل خواهد داشت.

پیش از این نیز فرودگاه شونفلد، فرودگاه دوم برلین، پایتخت آلمان، بود و تمامی پرواز های داخلی و برخی از پرواز های ارزان قیمت در این فرودگاه انجام می شدند.

 

ترمینال دو این فرودگاه هنوز آماده بهره برداری نیست

به گفته مقامات برلین ساخت ترمینال دوم این فرودگاه هنوز به پایان نرسیده و با افتتاح براندنبورگ ترمینال دوم باز نخواهد شد.

این فرودگاه دارای سه ترمینال 1، 2، 5 با ظرفیت 40 میلیون نفر است.

فرودگاه تگل برلین در سال 2020 تنها 7.3 میلیون مسافر داشته است و با انتقال پرواز های برلین به براندنبورگ، برلین می تواند ظرفیت بیشتری برای پذیرش پرواز ها و مسافران خواهد داشت.

براساس خبر یکی از موثق ترین خبرگذاری های برلین، ترمینال 2 این فرودگاه تا تابستان 2021 هم برای خطوط هوایی و مسافران باز نخواهد شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها