بورس به سرنوشت موسسات مالی دچار نمی‌شود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار می‌گوید این بازار در ماه‌های گذشته از نظر جذب سهامدار جدید و افزایش نقدینگی رکوردهایی تاریخی را به ثبت رسانده و در هر روز بیش ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه و نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه می‌شود.

 بورس به سرنوشت موسسات مالی دچار نمی‌شود

رییس سازمان بورس با بیان اینکه سهامداران و سرمایه گذاران در بورس باید به ماهیت این بازار توجه داشته باشند، بیان کرد: این نگرانی که بازار بورس به سرنوشت موسسات مالی دچار می‌شود از اساس اشتباه است، زیرا این موسسات وعده سود قطعی می‌دادند اما در بازار بورس همزمان سود و زیان در اختیار سرمایه گذار است و سهامدار خود می‌داند که بازار بورس چه نوع بازاری است.

قالیباف ادامه داد: با توجه به میزان ریسکی که افراد می پذیرند امروز صندوق‌های با درآمد ثابت، با درآمد مختلط و صندوق سهامی داریم و در کنار آن فعالیت در بازار سرمایه نیز ادامه دارد. پس افراد باید ضمن سنجش شرایط بازار و ارزیابی که از سهم‌ها دارند، میزان ریسک مورد علاقه‌شان در حضور در این بازار را نیز مشخص کنند.

وی خاطرنشان کرد: ذات بازار سرمایه با بالا و پایین و افت و رشد شاخص همراه است و تمامی سهامداران این بازارها در سراسر جهان می‌دانند که شرایط این بازار چگونه است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها