شرایط تخصیص سهام عدالت به افراد جدید

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم، گفت: طرح ساماندهی سهام عدالت بر تعیین تکلیف افرادی تمرکز دارد که ثبت نام نهایی کرده اند و همینطور کسانی که مستحق هستند برای گرفتن سهام عدالت اما تا به الان سهام عدالت به آنان اعطا نشده است.

شرایط تخصیص سهام عدالت به افراد جدید

به گزارش مستقل آنلاین : عباس مقتدایی در این خصوص، اظهار داشت: طرح ساماندهی سهام عدالت نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده اماطرح ساماندهی سهام عدالت هنوز به تصویب نرسیده است.

افزود: طرح ساماندهی سهام عدالت که در مجلس تدوین و تحویل هیئت رئیسه شده منتظر است کارهای قانونی و حقوقی آن انجام شود به دنبال اینکه مشمولان و شرکت های سرمایه پذیر و به نوعی ساماندهی سهام عدالت را دنبال کند.

وی اظهارداشت: تمرکز طرح مزبور بر تعیین تکلیف افرادی است که ثبت نام نهایی کرده اند و همینطور کسانی که مستحق هستند برای گرفتن سهام عدالت اما تا به الان سهام عدالت به آنان اعطا نشده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم، گفت: ماده (۲) این طرح می گوید اشخاصی که در قید حیات هستند و یا وراث متوفیانی که سهام عدالت آنان تعیین و تکلیف شده و اسامی آن ها به عنوان ثبت نام شدگان نهایی در سامانه اینترنتی سهام عدالت مستقر در سازمان خصوصی سازی درج شده از مشمولان سهام عدالت هم محسوب می شوند.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است فهرست افراد ۱۴ سال به بالا را که در شش دهک اول درآمدی قرارداشته اما دارای سهام عدالت نیستند ظرف مدت دو ماه از اجرای این قانون به سازمان خصوصی ‌سازی ارسال کند.

مقتدایی اظهارداشت: ماده مزبور می افزاید این افراد مشمولان جدید سهام عدالت تلقی شده و دولت موظف به اعطای سهام عدالت به این دسته از افراد تا سقف ۵ نفر برای هر خانوار است.

وی یادآورشد: ناگفته نماند هنوز بررسی نهایی روی طرح مزبور صورت نگرفته و امکان دارد تغییرات و پیشنهادات جدیدی روی این طرح اعمال شود.

 
منبع: تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها