حسینی‌کیا مطرح کرد

حمایت از طرح های پیش فروش خودرو با هدف مهار التهاب بازار

نماینده مردم سنقر در مجلس با اشاره به کسادی بازار خودرو، گفت: ورود جدی نهادهای نظارتی به موضوع ساماندهی بازار یکی از دلایل کاهش قیمت خودرو در بازار طی هفته‌های اخیر است.

حمایت از طرح های پیش فروش خودرو با هدف مهار التهاب بازار

سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بازار خودرو، گفت: طرح‌های پیش فروش و فروش فوری خودرو تا حدودی می تواند التهاب بازار خودرو را کاهش دهد، زیرا در حال حاضر به دلیل اختلاف قیمت چارچرخ ها در کارخانه و بازار همه مرم و به ویژه دلالان به دنبال خرید خودرو از شرکت های خودروسازی هستند، هرچه خودروسازان طرح‌های فروش فوری بیشتر اجرایی کنند، قیمت‌ خودرو بیشتر کاهش می یابد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود جدی نهادهای نظارتی به موضوع ساماندهی بازار خودرو یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت خودرو در بازار، طی هفته‌های اخیر بود، افزود: در ماه‌های نخست سال جاری، کاهش تیراژ تولید خودروسازان و فعالیت سوداگران در بازار موجب شد، قیمت خودرو در بازار سر به فلک بکشد.

کنترل نقدینگی منجر به ساماندهی بازار چارچرخ ها می شود

وی اظهار کرد: کنترل نقدینگی و هدایت این اعتبارات به سمت سایر بازارها از جمله بورس و بازار سرمایه می تواند به ساماندهی بازار چارچرخ ها کمک کند، زیرا مردم به دنبال حفظ ارزش پول خود هستند به همین دلیل به سراغ خرید خودرو، مسکن ، سکه و... می روند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: در حال حاضر معاملات بازار خودرو کاهش یافته زیرا خریدار انتظار کاهش قیمت و فروشنده افزایش قیمت را دارد از سوی دیگر برخی نیز به دنبال ثبت نام در طرح های پیش فروش خودرو هستند بنابراین بازار چارچرخ ها کساد شده است./

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها