در مراسمی با حضور سرپرست ریاست جمهوری

کارخانجات تغلیظ مس درآلو و دره‌زار به بهره‌برداری رسید

2 پروژه کارخانه تغلیظ مس درآلو و دره زار در آیین افتتاح طرح های وزات صمت در سراسر کشور با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر صمت به بهره‌برداری رسید.

کارخانجات تغلیظ مس درآلو و دره‌زار به بهره‌برداری رسید

به گزارش مس پرس، در آیین بهره برداری از طرح های وزات صمت در سراسر کشور که با حضور دکتر محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و دکتر عباس علی آبادی وزیر صمت و دکتر حسین مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد، 26 طرح به ارزش 60 همت سرمایه گذاری افتتاح شد که پروژه های کارخانجات تغلیظ درآلو و دره زار نیز جزو این طرح‌ها بودند.

سرپرست ریاست جمهوری در این مراسم با بیان این که معدن جزء امتیازات و ظرفیت های خوب کشور است، بیان کرد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده اما هنوز در این بخش شاهد عقب ماندگی بالایی هستیم.

دکتر مخبر با تاکید بر اینکه معادن می‌توانند به اندازه نفت برای کشور درآمد ایجاد کند، گفت: معدن و صنعت مس می تواند بخشی از مسائل کشور را نجات دهد.

وی با اشاره به راه اندازی شهرک های صنعتی بزرگی در زمینه مس گفت: از ابتدای شروع به کار وزیر صمت اقداماتی در این زمینه آغاز شده است و امیدواریم نتایج آن را شاهد باشیم.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در ادامه این مراسم ضمن ارائه گزارش عملکرد این وزارتخانه، توضیحاتی را در زمینه دستاورها و اقدامات صورت گرفته در بخش معدن، رشد حفاری های اکتشافی، صنایع پایین دستی مطرح کرد.

گفتنی است؛ پروژه کارخانه تغلیظ درآلو با ظرفیت تولید 100 هزار تن کنسانتره مس و 900 نفر اشتغال زایی و پروژه مس دره‌زار با ظرفیت تولید 143 هزار تن کنسانتره و اشتغال زایی 400 نفر پس از انجام تست گرم، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها