صنعت بیمه در مسیر تحول

همایش آموزشی چالش ها، فرصت ها و آینده پیش روی کسب و کارها با تاکید بر صنعت بیمه با حضور سیاستگذاران، مدیران ارشد و کارشناسان صنعت بیمه برگزار شد.

صنعت بیمه در مسیر تحول

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه البرز، در این همایش یک روزه که با همکاری بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد دکتر گرام کدرینگتون از اساتید دانشگاه‌های لندن و آینده پژوه مطرح بین‌المللی با اشاره به تاریخچه صنعت بیمه و همچنین فرصت‌ها و ظرفیت‌های صنعت بیمه ایران، بر لزوم استفاده از فناوری‌ها برای پیشبرد اهداف بیمه گری تاکید و گفت: مولفه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند قواعد تحولی و میدان بازی صنعت بیمه را عوض کند که ضرورت دارد فعالان صنعت بیمه توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشند و با بکارگیری مدیران تحول ساز و سرمایه انسانی فناور و تغییر محور در مسیر تغییر بنیادین و توسعه این صنعت گام بردارند.

 دکتر کدرینگتون با برشمردن ریسک‌های احتمالی آینده به اهمیت پژوهش آینده نگرانه تاکید و اظهار داشت:  شرکت‌های بیمه گر با آسیب شناسی تغییرات مخرب و اخلال گر می‌توانند پیش از وقوع تغییرات برای شناسایی و مقابله با تبعات منفی آن از آمادگی کافی برخوردارو از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

وی همچنین نقش باورهای جامعه و آمال و آرزوهای آنان در کنار شرایط اقلیمی و سرشماری نفوس در شکل گیری آینده صنعت بیمه را بی بدیل دانست و گفت : بیمه‌گرانی که با قواعد آینده پژوهی آشنایی کافی نداشته باشند از بازار کسب و کار حذف خواهند شد.

در ابتدای این نشست دکتر علی بنیادی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی نیز ضمن تشریح فلسفه وجودی این رویداد، ایجاد یک تحول بزرگ در صنعت بیمه را نیازمند اتحاد و همکاری اعضای خانواده این صنعت دانست و گفت: صنعت بیمه باید فضا را برای تغییر فراهم کند تا بتوان گذر آن از دوران سنتی به عصر تکنولوژی را فریاد زد .

در این همایش برخی اعضای هیات مدیره و مدیران ستادی بیمه البرز حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها