شکوفایی و جهانی شدن فولاد هرمزگان با نظام پیشنهادها

معاون تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد هرمزگان گفت: مشارکت کارکنان در فرایندهای سازمانی به ویژه از طریق نظام پیشنهادها بسیار مهم است و شرکت‌های بزرگ جهانی نیز در همین راه گام برمی‌دارند. در فولاد هرمزگان نیز قصد داریم به همین سمت حرکت کنیم و جهانی باشیم.

شکوفایی و جهانی شدن فولاد هرمزگان با نظام پیشنهادها

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، در نخستین همایش نظام پیشنهادهای شرکت فولادهرمزگان، علیرضا کاظمی، معاون تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به اهمیت نظام پیشنهادها در پیشبرد اهداف سازمانی، بیان کرد: نظام پیشنهادها یکی از ارکانی است که مشارکت کارکنان را جلب می‌کند. موسسه گالوپ در سال 2006 مطالعاتی در خصوص 2400 کسب و کار مختلف انجام داده و طی آن اعلام کرد نظام پیشنهادها به شدت با عملکرد سازمان مرتبط است. این موسسه عملکرد سازمان‌ها را به چهار دسته تقسیم کرد. کسب و کارهایی که کمترین مشارکت کارکنان را داشتند، با کسری منابع و سوانح سازمانی بیشتری مواجه بودند. در مقابل کسب و کارهایی که بیشترین مشارکت در نظام پیشنهادها را داشتند، از وفاداری، بهره‌وری سازمانی و سودآوری بیشتری نسبت به سایر کسب و کارها برخوردار بودند. با قطعیت ثابت شده مشارکت کارکنان در نظام پیشنهادها باعث عملکرد بهتر سازمان می‌شود. این امر به فولاد هرمزگان نیز کمک خواهد کرد.

وی افزود: دنیا به سمت نوآوری و نوآوری باز حرکت کرده است. در این رابطه فولاد هرمزگان هفته آینده 14 و 15 آذر ماه برنامه فولادی شو را در رابطه با نوآوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای صنعت فولاد برگزار خواهد کرد. از این رو، در نظام پیشنهادها با توجه به نوآوری و خلاقیت‌ها که بخشی از آن از سوی کارکنان اتفاق می‌افتد، هم افراد و هم سازمان رشد خواهد کرد.

کاظمی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقات موسسات معتبر اروپایی هسته خلق ارزش در سازمان‌ها بر سه محور استوار است که نخست کارکنان در مرکز آن قرار دارند. به این ترتیب که کسب و کار ضمن مشتری‌محور بودن و خلق ارزش، مشارکت حداکثری کارکنان را به خود جلب کند. نکته قابل توجه بعدی، نوآوری از سوی کارکنان بوده و سازمان باید مشارکت حداکثری کارکنان را در این رابطه داشته باشد. البته بخشی از نوآوری برای سازمان نیز با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود. با این حال بیشتری نوآوری باید از سوی کارکنان اتفاق بیفتد و سازمان نیز باید در این رابطه تمهیداتی بیندیشد و کارکنان را به سمت نوآوری سوق دهد. در این رابطه یکی از بخش‌هایی که در نظام پیشنهادها در قالب پیشنهاد توجه می‌شود، نوآوری است.

معاون تکنولوژی شرکت فولاد هرمزگان تصریح کرد: سومین مقوله در خلق ارزش، تکنولوژی به عنوان یک ابزار مزیت رقابتی و ایجاد خلاقیت در سازمان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصادیق آن نیز ایده‌های کارکنان و شرکت‌های دانش‌بنیان بیرونی است و شامل موضوعاتی مانند هوش مصنوعی و… است.

وی در پایان عنوان کرد: مشارکت کارکنان در فرایندهای سازمانی به ویژه از طریق نظام پیشنهادها بسیار مهم است و شرکت‌های بزرگ جهانی نیز در همین راه گام برمی‌دارند. در فولاد هرمزگان نیز قصد داریم به همین سمت حرکت کنیم و جهانی باشیم. البته نظام پیشنهادها به طور مداوم بازنگری شده و آیتم‌هایی برای آن در نظر گرفته شده و بهبودهایی نیز در این نظام جهت سهولت بهتر انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها