کنسرو ماهی باز هم گران شد + امروز 12 آبان ماه

رئیس سندیکای صنایع کنسرو ایران گفت: وضعیت صنعت تولید کنسرو ماهی نابسامان است، بخش اعظمی از کارخانه‌های تولید کنسرو ماهی تعطیل شده‌اند که علت آن نبود ماهی است.

کنسرو ماهی باز هم گران شد + امروز 12 آبان ماه

محمد مختاری در گفتگو با خبر فوری اظهار داشت: در سال‌های قبل ابتدای آبان شاهد برگشت شناورها و رونق تولید بودیم، اما الان آبان ماه است و بخش عظیمی از کارخانه‌ها تعطیل هستند و این شرایط تا آخر آبان ادامه دارد. فصل آغاز صید با تاخیر شروع شد و شناوران دیر به اقیانوس رفتند چون سوخت با تاخیر در اختیار آنها قرار گرفت.

وی افزود: چالش‌آفرینی بانک مرکزی در زمینه تامین ارز مورد نیاز جهت واردات، محدودیت‌ در بحث دامپزشکی و دیگر عوامل دست به دست هم دادند تا واردات ماهی انجام نشود.

مختاری ادامه داد: اثرات بعدی این موضوع را ممکن است چند ماه دیگر با تلاطم بازار شاهد باشیم.

او تاکید کرد: تا الان تولیدکنندگان صبوری پیشه کردند و اجازه ندادند قیمت بیشتر شود چرا که مصرف‌کنندگان این محصول بیشتر طبقه متوسط هستند و اگر قیمت افزایش پیدا کند ممکن است این کالا به تدریج از سبد کالای مشتریان اصلی خارج شود.

او خاطر نشان کرد: چند ماه قبل افزایش قیمت در خصوص کنسرو ماهی را شاهد بودیم، چرا که در کمتر از ۱۰ماه قیمت هر کیلو ماهی از ۵۰ هزارتومان به بیش از ۱۵۰ هزارتومان رسید و در پی آن تولید ماهی در سطح کشور کاهش پیدا کرد.

منبع: خبر فوری

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها