توسعه حمایت‌های بانک رفاه کارگران از تولید ملی و اشتغالزایی

مدیرعامل بانک رفاه کارگران از آمادگی این بانک به منظور حمایت از واحدهای تولیدی از جمله واحدهای فعال در صنعت سنگ آهن خبر داد.

توسعه حمایت‌های بانک رفاه کارگران از تولید ملی و اشتغالزایی

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر اسماعیل للـه‌گانی طی سخنانی در حاشیه بازدید از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با بیان اینکه صنعت سنگ آهن یکی از صنایع بنیادین و استراتژیک کشور در امر توسعه محسوب می‌شود، خاطرنشان ساخت: بانک رفاه آمادگی دارد در راستای ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و در راستای تحقق اهداف شعار سال "مهار تورم ، رشد تولید"، از واحدهای تولیدی فعال در این صنعت حمایت کند. 

وی با تاکید بر اینکه موضوع که بانک رفاه کارگران در حال حاضر یکی از بانک‌های پیشرو کشور در حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی است، تصریح کرد: این بانک در سال‌های اخیر علاوه بر توسعه حمایت اعتباری از واحدهای تولیدی، سعی کرده است از ظرفیت‌های تعهداتی خود نیز به نحو مقتضی به منظور حمایت از این واحدها بهره ببرد. 

دکتر للـه‌گانی از انتشار اوراق گواهی سپرده خاص به عنوان یکی از ابزارهای طراحی شده از سوی این بانک به منظور حمایت از واحدهای تولیدی و پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای آنها نام برد و گفت: این ابزار با هدف مدیریت نقدینگی کشور و هدایت این مهم به سمت تولید طراحی است و از طریق آن منابع را از سطح جامعه برای پروژه‌هایی که نیاز به تامین مالی دارند جمع‌آوری و با اختصاص این منابع به این پروژه‌ها بستر اجرای آنها را فراهم می‌کنیم. 

وی افزود: در این راستا پرونده پروژه‌های نیازمند تامین مالی به ارزش 400 هزار میلیارد ریال تکمیل شده و در حال طی مراحل قانونی است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران به سامانه "بتا" این بانک اشاره و از این سامانه نیز به عنوان یکی از اقدامات بانک رفاه به منظور حمایت از کارگران در واحدهای تولیدی نام برد و گفت: این سامانه از جمله سامانه‌های آنلاین و کاربردی این بانک است که امکان خرید اقساطی را برای مشتریانی که حساب آنها نزد بانک رفاه است از جمله مستمری‌بگیران و بازنشستگان معزز سازمان تأمین‌اجتماعی، فراهم ساخته است. 

وی افزود: در حال حاضر، بیش از 6500 فروشگاه و مرکز ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف در سراسر کشور طرف قرارداد بانک رفاه کارگران در این سامانه هستند که روند پذیرش فروشندگان و همچنین استفاده‌کنندگان از این سامانه درحال گسترش است.  

دکتر للـه‌گانی در پایان تصریح کرد: برنامه توسعه این سامانه به سایر مشتریان بانک رفاه کارگران در دست اقدام است و به زودی تمامی کسانی که حقوق ماهانه آنان به حساب‌شان نزد بانک رفاه واریز می‌شود، می‌توانند برای خرید اعتباری و اقساطی کالاها و ملزومات مورد نیاز خود، از تسهیلات اعتباری این بانک استفاده کنند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها