گام تازه­ی فولاد خراسان در تنوع بخشی به سبد محصول و تطابق با نیاز بازارهای صادراتی

تولید میلگرد سایز 10 میلیمتر« آج 500» برای اولین بار در فولاد خراسان

معاون بهره برداری شرکت «مجتمع فولاد خراسان» از تولید یک محصول نهایی با خواص ویژه برای نخستین بار در این شرکت خبر داد.

تولید میلگرد سایز 10 میلیمتر« آج 500»  برای اولین بار در فولاد خراسان

فرشید فضیلتی با بیان این که تولید میلگرد آج500 با سطح مقطع 10 میلیمتر برای نخستین بار در این واحد صورت گرفت، این اقدام را گامی موثر در تنوع بخشی به محصول و بر اساس نیاز بازارهای مقصد صادراتی عنوان کرد.

وی «تنوع­بخشی به سبد تولید محصولات نهایی»، «پاسخگویی به نیاز بازارهای هدف» و «کاهش هزینه تولید» به دلیل استفاده از شمش های با کربن پائین را از مزایای مهم تولید این محصول در فولاد خراسان برشمرد و افزود: این محصول، که با کارشناسی، برنامه ریزی و تلاش همکاران متعهد و باانگیزه­ی شرکت برای نخستین بار تولید شده است، دارای «خواص مکانیکی ویژه­ای» نظیر تنش تسلیم و استحکام کششی بالا همراه با انعطاف پذیری مطلوب می­باشد.

سرپرست «معاونت بازاریابی و فروش» فولاد خراسان نیز با بیان این که انطباق پذیری تولید با نیازهای بازار، از عوامل مهم حضور موفق در بازارهای جدید، به ویژه مقاصد صادراتی است، پژوهش در نیازهای بازار و انعطاف پذیری و تنوع بخشی به تولید منطبق بر این نیازها را بایسته ای مهم در استراتژی یکپارچه شرکت عنوان کرد و این اقدام همکاران تولید را شایسته تحسین برشمرد.

هیهات تولید این محصول را بر اساس نیازسنجی صورت گرفته در بازار های صادراتی حوزه دریای خزر دانست و افزود: محصولات تولیدی با خواص آج500، از خواسته های طرف های تجاری ما در این منطقه بوده است.

به گفته مدیر کارخانه نورد فولاد خراسان، برای تولید محصول جدید در جلسات متعدد بررسی های لازم در واحد نورد با همکاری واحدهای تولید، نت و دفتر فنی صورت گرفت.

خانی تشریح کرد: تهیه شمش مناسب، تهیه برنامه تولید، برنامه نویسی و آماده سازی غلتک مناسب و آماده سازی واحد QTB  در ابتدا نیازهای اولیه برای تولید این محصول بود که نهایتا در تاریخ 22 شهریورماه 1402 به تولید آزمایشی تولید میلگرد سایز 10 میلیمتر انجامید و با اخذ تائید آزمایشگاه کنترل کیفی نورد درتاریخ 25 شهریورماه تولید انبوه آن به تناژ 350 تن انجام و آماده بارگیری و ارسال به مقصد شد.

نخعی نیا، رئیس تولید نورد ضمن تشکر وقدردانی ازپرسنل  واحد های تولید، نت وکنترل کیفی اظهار داشت: با تولید این محصول انشاءا... به زودی محصول میلگرد سایز12 نیز با فرایند ترمکس عرضه خواهد شد؛ که این خود باعث کاهش هزینه تولید شمش خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها