مزدا ۳ چینی در ایران + قیمت و مشخصات/ امکانات رفاهی و ایمنی Mazda 3

مزدا 3 چینی به زودی به شکل وارداتی وارد بازار ایران خواهد شد، در ادامه با مشخصات و امکانات نسل جدید Mazda 3 مونتاژ چین آشنا می‌شویم.

مزدا ۳ چینی در ایران + قیمت و مشخصات/ امکانات رفاهی و ایمنی Mazda 3

گروه بهمن و زیرمجموعه آن یعنی بهمن موتور نخستین بار محصولات مزدا را به بازار ایران عرضه کردند و این خودروهای ژاپنی با کیفیت بالای خود توانستند در کشورمان به محبوبیت بالایی دست پیدا کنند. بهمن موتور قصد داشت محصولات جدید مزدا را نیز به ایران بیاورد، اما ممنوعیت واردات خودرو باعث شد تا این طرح عملی نشود. در حال حاضر مزدا ۳ نیو به عنوان آخرین محصول این برند ژاپنی در بازار ایران محسوب می‌شود.

اکنون که بار دیگر طرح واردات خودرو به اجر درآمده، یک شرکت واردکننده طرح واردات محصولات مزدا را در دستور کار خود قرار داد. در همین راستا خبرها حاکی از آن است نسل جدید مزدا ۳ قرار است به شکل وارداتی روانه بازار ایران شود. البته این خودرو مونتاژ چین بوده و جوینت ونچر مزدا-چانگان وظیفه مونتاژ آن را برعهده دارد.

مشخصات مزدا ۳ چینی

اطلاعات منتشر شده از گمرک نشان می‌دهد مزدا ۳ مونتاژ چین با یک موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی سری اسکای اکتیو مزدا به بازار ایران را پیدا خواهد کرد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۰۳ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

امکانات رفاهی و ایمنی Mazda 3

مزدا 3 مونتاژ چین از امکانات رفاهی و ایمنی متعددی چون سانروف، سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، ترمز پارک برقی همراه با اتوهولد، سامانه کنترل پایداری و کنترل کشش، 7 کیسه هوای ایمنی، چراغ‌های روز، مانیتور لمسی همراه با دوربین عقب، سیستم صوتی حرفه‌ای Bose، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، هد آپ دیسپلی، رادار نقطه کور ، سیستم کمکی ماندن در بین خطوط، رادار هشدار تصادف از جلو ، کروز کنترل هوشمند تطبیقی، سیستم هشدار خروج از خط، رادار هشدار تصادف از عقب بهره می‌برد.

منبع: گجت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها