اولین جلسه کمیته عالی مدیریت ریسک در شرکت فولاد اکسین خوزستان برگزار شد

در اجرای مصوبات هیئت مدیره محترم شرکت اولین جلسه کمیته عالی مدیریت ریسک در شرکت فولاد اکسین خوزستان برگزار شد.

اولین جلسه کمیته عالی مدیریت ریسک در شرکت فولاد اکسین خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان: در اجرای مصوبات هیئت مدیره محترم شرکت و در راستای الزامات حاکمیتی شرکت ( Corporate governance ) اولین جلسه کمیته عالی مدیریت ریسک بمنظور شناسایی خطرات و مدیریت ریسک و فرصت ها با حضور مصطفی اسکندری رییس هیأت مدیره، معاونین و مدیران شرکت فولاد اکسین در محل سالن کنفرانس حوزه مدیریت برگزار شد.

بر اساس این گزارش: هدف از تشکیل جلسه این کمیته، تدوین راهکارها و استراتژی ها برای نحوه مدیریت ریسک و فرصت ها استراتژی ها، فرآیندها و عملیات کارخانه بر اساس رهنمودهای استاندارد ایزو ۳۱۰۰۰ می باشد.

در ابتدای جلسه که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد، مهندس کریم ثابتی مدیر سیستم ها و استراتژی سازمانی با ارائه یک پرزنت مسیر راه مدیریت ریسک در شرکت را تبیین نمودند.

در ادامه مهندس بهرنگ اهدایی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: بی شک مشارکت جدی و اهتمام ویژه معاونین و مدیران سایر واحدهای شرکت، تأثیر به سزایی در شناسایی خطرات، ارزیابی ریسک و فرصت ها خواهد داشت.

در همین راستا مصطفی اسکندری رییس هیأت مدیره شرکت ضمن تشکر از تشکیل جلسه بیان کرد: این کمیته از اهمیت بسیار بالایی در سازمان برخوردار است که باید و هر سازمان وجود داشته باشد و انشاالله با همت و همدلی کارکنان زحمت کش فولاد اکسین بتوانیم از بحران ها پیشگیری نماییم.

دکتر اسکندری از اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای آشنایی بیشتر کارکنان با نحوه مدیریت ریسک و فرصت ها گفت و تأکید کرد: حضور در جلسات کمیته ریسک را باید جدی گرفت و تقویم جلسات نیز جهت اعضاء محترم ارسال گردد و در نهایت گزارشات مربوطه جهت سهامدارن محترم ارسال گردد.

وی در پایان اهمیت و الزام مدیریت ریسک را برشمردند و دستوراتی به شرح زیر صادر نمود:

- تشکیل کمیته های تخصصی زیر مجموعه کمیته عالی، در حوزه های استراتژی، فرآیندی و عملیاتی

- ایجاد تقویم جلسات مدیریت ریسک

- تشکیل کلاس های آموزشی مدیریت ریسک

- ارائه گزارشات دقیق و منظم به کمیته عالی مدیریت ریسک

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها